O prawidłowym działaniu i wydajności instalacji PV stanowi nie tylko dobór najwyższej jakości paneli fotowoltaicznych. Na funkcjonowanie całego układu składa się większa ilość elementów, w tym niezbędne inwertery fotowoltaiczne. Czym są i jaka jest ich rola w instalacji PV? A także: jak wybrać komponenty najwyższej jakości i na co zwrócić uwagę? Wyjaśniamy!

Inwertery, znane inaczej jako falowniki, to urządzenia, których podstawowym zadaniem jest przekształcanie prądu stałego w prąd zmienny o napięciu 230V i częstotliwości 50Hz. Oznacza to, że w prawidłowo funkcjonującej instalacji fotowoltaicznej, panele odbierają energię słoneczną, następnie wytwarzają z niej prąd stały, ale to właśnie inwerter odpowiada za jego przekształcenie na prąd zmienny, który jest tym, wykorzystywanym w domowych warunkach. Nawet najwyższej jakości moduły PV nie spełnią swojej funkcji bez falownika, który przetworzy pozyskaną energię. Rynek roi się od modeli inwerterów, które różnią się od siebie parametrami, a przy tym także oferowanymi możliwościami – jak wybrać ten najwyższej jakości?

Inwerter PV – na co zwrócić uwagę?
Jak wybrać jakościowy inwerter PV? Na parametry falowników składają się przede wszystkim: liczba faz, maksymalna moc instalacji, którą mogą obsłużyć, wydajność i efektywność pracy, ale także poziom napięcia rozruchowego, wymiary urządzenia czy wskaźnik THDi. Szczególnie istotne znaczenie ma liczba faz inwertera – modele trójfazowe rozkładają wyprodukowaną energię na trzy fazy, jednofazowe kumulują ją w obrębie jednej. Do czynników, istotnych z punktu widzenia zakupu jakościowego inwertera, należą takie, jak klasa IP, która przekłada się na realną ochronę urządzenia przed wniknięciem do niego płynów czy ciał obcych – za minimum zapewniające bezproblemowe działanie uznaje się IP65. Istotną kwestią jest również zakres temperatur pracy – bezpieczny to ten od -25°C do +60°C; oraz wydajność przebadana przez zewnętrzne podmioty – np. przez instytut PVEL. Należy zwrócić także uwagę na okres ochrony gwarancyjnej – minimalny wynosi 5 lat. Szukasz inwerterów, które zapewniają najwyższe, jakościowe parametry, a przy tym łączą istotną z punktu widzenia użytkownika niezawodność, funkcjonalność i wydajność z kluczowym dla instalatorów: bezproblemowym montażem i serwisem? Poznaj falowniki Solis.

Jakość, której oczekujesz
Inwertery Solis to produkty marki Ginlong Technologies – wiodącego producenta falowników na świecie. Spośród innych, rynkowych propozycji, wyróżniają się przede wszystkim zastosowaniem innowacyjnej technologii łańcuchowej, która przekłada się na najwyższą klasę niezawodności. Falowniki Solis są odporne na najtrudniejsze zjawiska atmosferyczne i oferują prawidłowe działanie przez długie lata – zapewniają bezawaryjność przez 10-15 lat, po upływie których mogą wymagać naprawy, lecz nadal jest ona bardziej opłacalną opcją niż zakup nowego inwertera. Całkowita żywotność urządzenia to zwykle ok. 20 lat. Kolejną zaletą modeli od Ginlong Technologies jest wydajność – falowniki zostały zaprojektowane z myślą o produkowaniu maksymalnej ilości energii elektrycznej. Marka pomyślała także o funkcjonalności – zarówno dla instalatorów, jak i finalnych użytkowników. Oznacza to, że inwertery Solis są doceniane za łatwy i wygodny montaż, a ich przyjazny interfejs przekłada się na intuicyjność użytkowania. Dodatkowo falowniki Solis to możliwość korzystania z zaawansowanych funkcji monitorowania online – pozwalają na śledzenie wydajności systemu w czasie rzeczywistym, co daje szansę zoptymalizowania działania instalacji oraz podniesienia jej wydajności.

Ginlog Technologies
Za sukcesem inwerterów Solis stoi firma Ginlog Technologies, znana z dostarczania na rynek rozwiązań fotowoltaicznych, bazujących na zastosowaniu innowacyjnych technologii. Marka funkcjonuje od 2005 roku, a jej produkty są dziś uznawane za synonim najwyższej jakości, czego potwierdzeniem są najbardziej rygorystyczne, międzynarodowe certyfikaty i liczne nagrody. W ofercie Ginlong Technologies znajdziesz szeroki wybór falowników – jednofazowych, trójfazowych, a także trójfazowych 5G. Firma nieustannie udoskonala swoją ofertę, która dziś dostępna jest już w ponad 100 krajach na całym świecie. Oficjalnym dystrybutorem Ginlog Technologies na Polskę jest AS Energy – zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania oferty handlowej.