pompy ciepla ikona

Magazyny energii akumulatory PV

Magazyny energii – co to?

Magazyn energii, zwany także jako akumulator do fotowoltaiki, to system, który służy do przechowywania energii elektrycznej wyprodukowanej przez panele PV. Inwestycja w tego rodzaju rozwiązanie jest bardzo korzystna, ponieważ produkcja prądu z paneli fotowoltaicznych jest zależna od warunków atmosferycznych. Magazyny energii pozwalają więc przechowywać jej nadwyżki w okresach intensywnego nasłonecznienia, co pozwala wykorzystać ją w chwilach, gdy nasłonecznienie jest ograniczone lub gdy zapotrzebowanie na prąd jest większe. 

Wyróżniamy wiele rodzajów takich urządzeń – na rynku funkcjonują chociażby magazyny energii do fotowoltaiki litowo-jonowe, ołowiowe czy przepływowe. Wśród dostępnych w ofercie AS Energy znajdziesz wyłącznie najwyższej jakości komponenty PV pochodzące od najlepszych na rynku producentów.

Decydując się na współpracę AS Energy zyskujesz więc pewność niezawodności działania, a przy tym wsparcie serwisowe oraz długą ochronę gwarancyjną. 

Jak działają magazyny energii?

Magazyny energii działają na zasadzie gromadzenia energii w okresach nadprodukcji oraz udostępniania skumulowanych zapasów w okresach jej niedoboru lub zwiększonego zapotrzebowania. 

Akumulatory do fotowoltaiki zbierają więc energię elektryczną  z zewnętrznych źródeł – w przypadku instalacji PV z paneli  – oraz konwertują ją na formę łatwą do przechowywania przez dłuższy czas. Kiedy prosument notuje zapotrzebowanie na dodatkową energię lub zachodzi jej niedobór  zgromadzona energia jest uwalniana z magazynu PV i przekształcana z powrotem w energię użyteczną. Proces ten umożliwia – w zależności od konfiguracji instalacji – wykorzystanie prądu lokalnie do zasilania urządzeń elektrycznych lub przesyłanie go do publicznej sieci. 

Dokładne zasady działania magazynów energii są oczywiście zależne od rodzaju urządzenia, z którego korzysta dany system fotowoltaiczny.  Podstawowe opierają się jednak na pobieraniu, konwersji i magazynowaniu energii, a następnie jej ponownym przekształcaniu i uwalnianiu w momencie rosnącego zapotrzebowania na nią.

DLACZEGO WARTO KUPIĆ MAGAZYN ENERGII OD AS ENERGY?

WSPÓŁPRACA Z SIECIĄ LUB MAGAZYNEM

ZARZĄDZANIE ZUŻYCIEM ENERGII

WYDAJNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

NAJLEPSI PRODUCENCI

GWARANCJA
I SERWIS

ZALETY MAGAZYNÓW DO FOTOWOLTAIKI

Magazyny energii to urządzenia, które oferują wiele zalet – zarówno w perspektywie indywidualnego prosumenta, jak i w skali globalnej. Są one bardzo pomocne chociażby w eliminowaniu skutków obciążeń sieci elektrycznych – poprzez przechowywanie energii w okresach niskiego zużycia i uwalnianie jej w okresach szczytowego zapotrzebowania, co zmniejsza ryzyko przeciążeń i awarii systemu.

To także zwiększenie niezależności energetycznej dla prosumentów, pozwalające na przechowywanie energii elektrycznej wytworzonej przez instalacje fotowoltaiczne oraz optymalizację procesu jej zużycia.

Akumulatory PV oferują również możliwość podniesienia opłacalności fotowoltaiki, poprzez optymalizację procesu jej zużycia i dystrybucji.

Magazyny energii – bezpieczeństwo i opłacalność

Kluczowym argumentem za doborem magazynu energii do instalacji PV jest możliwość  zabezpieczenia się przed przerwami w jej dostawie. To także wyższa opłacalność fotowotolaiki poprzez magazynowanie prądu w okresie jego niskich cen giełdowych oraz oddawanie do sieci publicznej lub wykorzystywanie na własne potrzeby w momencie znaczącego wzrostu stawek za pobór.

Magazyn energii od AS Energy – najlepsi producenci

Akumulatory PV dostępne w ofercie AS Energy to wyselekcjonowane urządzenia od najlepszych na rynku producentów. Znajdziesz tu wyłącznie wydajne i bezawaryjne magazyny energii, które objęte są najdłuższymi na rynku okresami gwarancyjnymi. 

CZYM SIĘ KIEROWAĆ PRZY WYBORZE MAGAZYNÓW PV?

Solidne magazyny energii to te, produkowane przez sprawdzone marki, a także dopasowane do potrzeb prosumenta i jego instalacji PV. Sprawdź czynniki, na które warto zwrócić uwagę wybierając akumulator PV.

Pojemność i moc magazynu energii powinny być dopasowana do indywidualnych potrzeb i instalacji PV, z którą będzie współpracować.

Warto wybrać magazyn o wysokiej efektywności, aby minimalizować straty energii i zwiększyć ogólną wydajność instalacji. 

Wsparcie techniczne i serwis posprzedażowy to znaczne ułatwienie zarówno podczas instalacji, jak i użytkowania magazynu.

Długoterminowy okres gwarancyjny daje poczucie bezpieczeństwa związane z inwestycją w fotowoltaikę.

 

Zalety mikrofalowników Enphase

Certyfikaty potwierdzające spełnianie wymogów to gwarancja najwyższej jakości magazynu energii.

 

AS ENERGY – DYSTRYBUTOR MAREK PV

Marka Dyness to producent zaawansowanych systemów magazynowania energii, specjalizujący się w technologii baterii litowo-żelazowo-fosforanowych. Firma została założona w 2012 roku w Chinach i szybko stała się wiodącym dostawcą rozwiązań z obszaru magazynowania energii dla domów, przedsiębiorstw, instalacji fotowoltaicznych oraz elektromobilności. Dyness specjalizuje się w produkcji akumulatorów PV opartych na technologii LiFePO4, która cechuje się wysoką wydajnością, długim cyklem życia, bezpieczeństwem i stabilności pracy. Firma oferuje także kompleksowe systemy magazynowania energii, które obejmują baterie, kontrolery ładowania i rozładowania, systemy zarządzania energią oraz oprogramowanie do monitorowania i kontroli.

FoxESS to globalny lider w zakresie rozwoju inwerterów fotowoltaicznych i urządzeń służących do magazynowania energii. Oferowane przez markę produkty są projektowane przez największych, światowych ekspertów w dziedzinach odnawialnej energii i akumulatorów. Firma posiada zaawansowane centrum badawczo-rozwojowe w Wuxi, w którym to najlepsi inżynierowie i specjaliści stale udoskonalają produkty marki FoxESS. Dzięki temu firma plasuje się dziś w czołówce podmiotów produkujących falowniki i magazyny energii, a dostępne w jej ofercie urządzenia zapewniają klientom zaawansowane funkcje, niezawodność oraz wyjątkową wydajność.

 

Marka Deye należy do spółki Ningbo Deye Inverter Technology Co., Ltd, która powstała w 2007 roku. Dziś Deye może poszczycić się pozycją lidera na światowym rynku magazynów energii oraz falowników PV. Firma specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań dla systemów fotowoltaicznych, takich, jak falowniki sieciowe, inwertery hybrydowe, mikroinwertery oraz magazyny energii. Jako firma o silnym ukierunkowaniu technologicznym, Deye stale angażuje się w badania i rozwój innowacyjnych technologii, dążąc do zapewnienia najwyższej wydajności i niezawodności oferowanych produktów.

Huawei jest znanym producentem zaawansowanych technologii telekomunikacyjnych oraz urządzeń do przechowywania i zarządzania energią. Firma oferuje szereg rozwiązań związanych z inteligentnym zarządzaniem sieciami energetycznymi, w tym systemy magazynowania energii oraz  baterie litowo-jonowe, które są wykorzystywane do magazynowania nadmiaru energii elektrycznej wytworzonej przez instalacje fotowoltaiczne, stanowiące część jej portfela produktowego z obszaru energii odnawialnej. Marka jest znana z innowacyjności i najwyższej jakości oferowanych produktów, a także z zaangażowania w rozwój zrównoważonych rozwiązań energetycznych.