Ningbo Deye Inverter Technology Co., Ltd to jeden z najbardziej cenionych na świecie producentów inwerterów fotowoltaicznych oraz komponentów z zakresu Solar On-grid. Produkty marki, powołanej do życia w 2007 roku w Chinach, są dziś znane na wszystkich kontynentach, a jej falowniki sieciowe uznawane są za jedne z najbardziej efektywnych. Jakie komponenty fotowoltaiczne znajdziesz w ofercie marki Deye i dlaczego warto zdecydować się właśnie na nie? Wyjaśniamy.

 

Ningbo Deye Inverter Technology – globalny dostawca falowników PV

Ningbo Deye Inverter Technology to funkcjonująca na rynku od 17 lat chińska spółka zależna, należąca do większego podmiotu – marki Deye Group. Od momentu powstania firma z sukcesem dostarcza kompletne rozwiązania dla systemów fotowoltaicznych – w tym zarówno te dedykowane elektrowniom przydomowym, jak i komercyjnym. Dziś Ningbo Deye Inverter Technology to synonim szerokiej oferty produktowej oraz silnego zorientowania na zaawansowane technologie. Deye dostarcza na globalny rynek urządzenia dla wszystkich rodzajów modułów – do podłączenia do sieci, dla sieci autonomicznych oraz do hybrydowego systemu inwerterowego; dedykowane niewielkim instalacjom przydomowym oraz dużym inwestycjom komercyjnym. W ofercie marki znaleźć można zarówno inwertery przyłączane do sieci PV w zakresie 1,5-110 kW, inwertery hybrydowe 3 kW-12 kW oraz mikroinwertery 300 W-2000 W. Wszystkie łączy zastosowanie w procesie produkcji najnowocześniejszej technologii, która przekłada się na wyjątkową wydajność i niezawodność.

Inwertery Deye – innowacje dla fotowoltaiki

W ofercie marki Deye znaleźć można różnorodne komponenty PV, wśród których największą popularnością cieszą się inwertery. Producent oferuje modele stringowe, znane także jako inwertery łańcuchowe, które podzielić można na jednofazowe i trójfazowe; falowniki trójfazowe oraz inwertery hybrydowe, które świetnie sprawdzają się zastosowane zarówno w instalacjach prywatnych jak i komercyjnych. W ofercie marki znaleźć można również magazyny energii, mikroinwertery, klimatyzatory słoneczne oraz akcesoria montażowe i komponenty służące monitorowaniu sieci. Czym wyróżniają się inwertery stringowe oraz hybrydowe marki Deye, które dołączyły do oferty AS Energy? Wyjaśniamy.

 

Jednofazowy falownik łańcuchowy Deye

Jednofazowe falowniki stringowe Deye to inwertery typu on-grid o mocy w zakresie: od 1,5 do 10,5 kW. Ich działanie opiera się na nawiązywaniu połączenia z siecią, do której oddawane są nadwyżki produkcyjne energii. To falowniki, które dopasowują swoje napięcie do tego, panującego w sieci. Idealne sprawdzą się one do zastosowań dachowych, w przydomowych instalacjach PV, które dostarczane są z jednym lub dwoma MPPT, a więc elementami, które zwiększają efektywność przetwarzania energii słonecznej w elektryczną, stosowanymi w pojedynczej lub wielu liniach dachowych. Wśród produktów Deye z tej kategorii znaleźć można chociażby SUN-10.5K-G, który stanowi jeden z modeli oferujących maksymalną, dostępną na rynku, moc jednofazowego falownika on-grid.

 

Trójfazowy falownik łańcuchowy Deye

Trójfazowe falowniki stringowe Deye to  inwertery typu on-grid o mocy w zakresie od 4kW do 110 kW, przy równoczesnym zakresie Vac 230/400, co pozwala na przyłączenie ich do sieci energetycznej bez użycia transformatora. Modele trójfazowych inwerterów łańcuchowych od Deye posiadają wyświetlacze LCD i intuicyjne przyciski, co znacznie ułatwia ich obsługę. Wśród produktów z tej kategorii marki znaleźć można model SUN-110K-G03, który posiada aż 6 trackerów MPP i 24 pary strun, równocześnie oferując maksymalną moc DC – do 150 kW. Tak zaawansowane parametry przekładają się na możliwość łączenia większej ilości modułów PV z jego wykorzystaniem – bez zakupu dodatkowego sprzętu do instalacji.

 

Inwerter hybrydowy Deye

W przeciwieństwie do falowników typu on-grid inwertery hybrydowe Deye nie tylko przekształcają prąd stały z instalacji PV w ten przemienny, ale także dają możliwość przechowywania nadmiernej ilości energii w ramach dedykowanych akumulatorów. Znacznie lepiej sprawdzą się one chociażby w przypadku sieci z częstymi brakami dostępu do energii elektrycznej. W ofercie Deye znaleźć można inwertery hybrydowe jednofazowe – 3kW/3,6kW/5kW/8kW oraz trójfazowe 8kW/10kW/12kW. Bez względu na wybrany model – wszystkie współpracują z akumulatorem 48V, pozwalając na znacznie bardziej bezpieczny, w stosunku do systemów akumulatorów wysokiego napięcia, system magazynowania energii. Dodatkowo modele Deye dają możliwość sterowania i monitorowania podłączenia energii elektrycznej z elektrowni – w tym nawet odłączania nadmiaru mocy, który z niej pochodzi. Wybierając ten rodzaj inwertera możemy więc zapobiegać przerwom w zasilaniu, a także wysyłać moc w godzinach szczytu na bazie zapotrzebowania na nią.

 

Wszystkie produkty Deye wyróżniają się, oferując w swoim segmencie konkurencyjne funkcje – np. możliwość integracji z agregatami w przypadku modeli hybrydowych, ale także zapewniając wyjątkową innowacyjność i funkcjonalność. Równocześnie są atrakcyjną cenowo alternatywą dla komponentów PV typu premium – posiadają solidną konstrukcję i oferują wieloletnią niezawodność, co przekłada się na możliwość wykorzystania ich w instalacjach PV przez wiele sezonów.

Jesteś zainteresowany inwerterami Deye? Napisz do nas: doradca@asenergy.pl lub zadzwoń: +48 662 355 281.