mikroinwertery

Enphase Innowacyjne mikroinwertery

Mikroinwertery

Oficjalny dystrybutor Enphase

mikroinwertery

Enphase to firma działająca na rynku fotowoltaicznym od 2006 roku. Wprowadzenie przez nią przełomowej technologii mikroinwerterowej sprawiło, że energia słoneczna stała się jeszcze bardziej niezawodnym i skutecznym, ale przede wszystkim bezpiecznym źródłem energii elektrycznej. Brak wysokiego napięcia stałego (DC) sprawia, że system Enphase nie powoduje zwarć, dzięki czemu ryzyko powstania pożaru zredukowane zostaje niemalże do zera. Stosowane przez markę Enphase mikroinwertery są kompatybilne z niemal wszystkimi dostępnymi na rynku panelami słonecznymi, a połączenie ich z najwyższej jakości technologią akumulatorową sprawia, że stają się one jednymi z najlepszych systemów czystej energii w branży.

 

Mikroinwertery Enphase to:

 

 

17 lat doświadczenia w branży

 

ponad 58 milionów zainstalowanych mikroinwerterów

 

sprzęt montowany w 145 krajach

 

ponad 3 miliony domów wyposażonych w sprzęt marki Enphase

 

25 lat ograniczonej gwarancji

 

Instalatorze, mikrofalowniki Enphase to:

 

  • Bezawaryjność – w testach awaryjności Enphase, na bazie 17 lat doświadczeń na rynku, tylko 0,5% urządzeń marki podlega gwarancji z tytułu wady fabrycznej. Czy wiesz, że to tylko 1 mikrofalownik na 2000 zamontowanych sztuk?

  • Serwis premium – Enphase wie, że zarabiasz wtedy, kiedy montujesz nowe instalacje, a nie gdy naprawiasz te już zamontowane. Oprócz najniższego wskaźnika awaryjności w branży Enphase zapłaci Ci za każdy serwis, kiedy będziesz musiał jechać na naprawę, z powodu sprzętu. Sprawdź szczegóły u doradcy.

  • Najdłuższa gwarancja na rynku – Enphase oferuje 25 lat gwarancji. Fabrycznie – od daty uruchomienia przez kolejne 25 lat. To ponad 9 tysięcy dni Twojego spokoju – w cenie produktu.

  • Łatwa sprawamikrofalowniki Enphase, są zwartą konstrukcją, którą montujesz w prosty sposób, z wykorzystaniem uchwytów montażowych pod każdym panelem klienta. Rozbudowa instalacji staje się łatwa i przyjemna dla obu stron.

  • Najwyższa ochrona przeciwpożarowa – Stany Zjednoczone Ameryki Północnej, skąd pochodzi Enphase, wprowadziły rygorystyczne przepisy ochrony przeciwpożarowej dla instalacji fotowoltaicznych montowanych na dachach. Enphase spełnia wszystkie oczekiwania i więcej – jako jedyny producent dominując rynek instalacji. Bezpieczeństwo to priorytet dla Twojego Klienta i spokój dla Ciebie.

IQ Microinverter – bezpieczeństwo i trwałość

Innowacyjny IQ Microinverter przekształca cząstki kwantowe światła (fotony) w pełni bezpieczny prąd przemienny, który można wykorzystać w domu. Mikrofalowniki Enphase to najwyższej jakości produkty PV, które na tle swojej konkurencji wyróżniają się kwestią ponadprzeciętnego bezpieczeństwa i wyjątkowej trwałości. Dzięki zastosowaniu jednego mikroinwertera do każdego panelu PV, w przypadku jakiejkolwiek awarii, uszkodzeniu ulegnie tylko jeden panel fotowoltaiczny, a nie cała konstrukcja. Pozwala to użytkownikom efektywniej wykorzystywać energię elektryczną, gromadzić ją i sprzedawać, nawet w przypadku, mało prawdopodobnego, uszkodzenia części konstrukcji, ponieważ pozostałe panele wciąż będę aktywnie generować energię. Jest to niezwykle istotna różnica w porównaniu do klasycznych instalacji opartych na inwerterach łańcuchowych, gdzie usterka jednego panelu może spowodować zatrzymanie pracy całego systemu.

Aby zapewnić swoim użytkownikom najwyższy poziom bezpieczeństwa, Enphase Energy System został wyposażony we wbudowany układ szybkiego wyłączania – rapid shutdown – dzięki któremu możliwe jest łatwe i natychmiastowe odcięcie energii fotowoltaicznej w sytuacjach awaryjnych. Rapid shutdown jest gwarancją bezpieczeństwa ekip ratunkowych w przypadku sytuacji kryzysowych.

Zalety mikrofalowników Enphase

Mikrofalowniki Enphase są produktami typu “plug-and-play”, co umożliwia łatwą rozbudowę instalacji o kolejne moduły. Ponadto, są one kompatybilne z praktycznie wszystkimi panelami słonecznymi dostępnymi na rynku, co daje prosumentom wolność wyboru i w żaden sposób ich nie ogranicza. Zastosowanie innowacyjnej technologii Burst Mode sprawia, że pozyskiwanie energii elektrycznej jest możliwe również w pochmurne dni, gdy oświetlenie jest wyraźnie słabsze. IQ Microinverter to najwyższej klasy rozwiązanie, oparte na najnowocześniejszych technologiach – jego użytkownik zyskuje gwarancję niezawodności i bezpieczeństwa, a przy tym znaczne uproszczenie procesu produkowania energii elektrycznej i zarządzania nią.

Urządzenia IQ Microinverter posiadają potwierdzoną certyfikatem klasę ochrony IP67, dzięki czemu są one odporne nawet na najbardziej wymagające warunki pogodowe. Wszystko za sprawą podwójnie izolowanej obudowy polimerowej, która jest także w pełni odporna na korozję.

Enphase App – przejmij kontrolę

Enphase Energy System to innowacyjne rozwiązanie dla domu, w skład którego wchodzi niezwykle intuicyjna i praktyczna aplikacja Enphase App, która daje swoim użytkownikom możliwość zdalnego sterowania systemem oraz monitorowania w czasie rzeczywistym przepływu energii w domu. Przy użyciu jednego narzędzia prosument może kontrolować ilość wyprodukowanej i zużytej energii elektrycznej od początku roku. Pozyskane w ten sposób dane można analizować w celu jeszcze efektywniejszego zarządzania pozyskaną energią i całkowitego uniezależnienia się od komercyjnych dostawców.

Zarówno sama instalacja PV, jak i aplikacja będą regularnie i bezpłatnie unowocześniane, dzięki pobieranym bezprzewodowo aktualizacjom oprogramowania. W ten sposób prosumenci mają zagwarantowany stały dostęp do nowych i innowacyjnych funkcji.

Dlaczego warto stosować mikroinwertery?

Mikrofalowniki Enphase posiadają wiele zalet jednak główną z nich gwarancja najwyższego bezpieczeństwa komponentów, przekładająca się na zwiększenie bezpieczeństwa całej instalacji PV. To także możliwość swobodnej rozbudowy, dzięki czemu wraz ze wzrostem zapotrzebowania na energię elektryczną, prosument może swobodnie podłączyć kolejne panele wraz z mikroinwerterami. Tak samo działa to również w przypadku chęci budowy mniejszej instalacji fotowoltaicznej.

Mikroinwertery pozwalają bowiem na montaż nawet 1 modułu, co w przypadku tradycyjnych instalacji PV byłoby niemożliwe. Drugą, niezwykle istotną, zaletą mikroinwerterów są ich własne MPP-trackery, które pozwalają na budowanie instalacji fotowoltaicznych na niestandardowych i wymagających dachach, a możliwość stałego monitorowania poszczególnych modułów z osobna spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.