FoxESS to znany producent falowników fotowoltaicznych, który w branżowych rankingach komponentów PV zajmuje czołowe miejsca obok największych, światowych marek. I choć firma ta zadebiutowała na rynku całkiem niedawno, bo zaledwie w 2019 roku, już zyskała grono wiernych klientów. Wszystko to za sprawą nowoczesnej oferty niezawodnych i wydajnych produktów, które śmiało mogą swoimi parametrami konkurować z największymi na rynku producentami PV. FoxESS oferuje szeroki wybór urządzeń służących magazynowaniu energii oraz inwerterów fotowoltaicznych – hybrydowych i sieciowych. Dziś przyjrzyjmy się tym drugim – dlaczego warto wybrać falowniki stringowe od FoxESS i czym zyskują tak szerokie uznanie ekspertów rynku PV?

 

FoxESS – młoda marka o wielkim potencjale

 

FoxESS to marka należąca do konglomeratu renomowanych firm, których głównym  właścicielem jest spółka notowana na liście Fortune Global 500 – Tsingshan Group. To największy na świecie producent stali nierdzewnej, który w ostatnich latach aktywnie zaangażował się w dziedzinę transformacji energetycznej. Wyrazem tego jest, m.in., powołanie do życia w 2019 roku marki FoxESS, produkującej i dystrybuującej rozwiązania dla rynku PV. Do flagowych produktów firmy należą przede wszystkim inwertery fotowoltaiczne – zarówno sieciowe, jak i hybrydowe – współpracujące dodatkowo także z akumulatorami PV oraz same magazyny energii, służące do przechowywania nadwyżek wyprodukowanej z fotowoltaiki energii. Urządzenia marki, mimo iż posiadają stosunkowo krótki staż, już zyskały szerokie uznanie wśród ekspertów branży oraz są promowane na równi z rozwiązaniami oferowanymi przez największych na rynku. Do najpopularniejszych produktów FoxESS należą inwertery stringowe – czym wyróżniają się spośród innych, tego rodzaju produktów?

 

Inwertery stringowe FoxESS – urządzenia klasy premium

 

Inwertery sieciowe to urządzenia, które stanowią serce każdej instalacji PV. Odpowiedzialne za przekształcanie prądu stałego z fotowoltaiki w prąd zmienny, który wykorzystywany jest w gniazdkach elektrycznych, są niezbędnym elementem całego układu. Równocześnie inwertery stringowe to te, które współpracują z publiczną siecią energetyczną, dając możliwość wysyłania do niej nadwyżek produkowanej energii. Wybierając je powinniśmy więc koniecznie zainwestować w urządzenia najwyższej jakości, które posłużą nam przez wiele lat, a także zapewnią odpowiednią wydajność, która wprost przełoży się na efektywność całego układu PV. Dokładnie takie kryteria spełniają inwertery stringowe FoxESS, które słyną z wyjątkowej innowacyjności, precyzji wykonania oraz nieustannego procesu rozwoju produktowego, który odbywa się w centrach badawczo-rozwojowych marki.  W ofercie AS Energy znajdziesz bogaty wybór falowników sieciowych FoxESS – jednofazowych i trójfazowych – jakie dokładnie parametry oferują?

 

Wydajność

 

Wydajność falowników sieciowych FoxESS rozumiemy jako ilość zielonej energii z instalacji PV, którą przekształcają w prąd przemienny. Wpływa ona więc wprost na sumę energii pozyskanej z fotowoltaiki w ramach całego układu. Zgodnie z testami oraz deklaracjami producenta, w zależności od wybranego modelu inwertera, plasuje się ona na poziomie 96,5 – 97,8%. To bardzo dobry wynik, który przekłada się na wysoką wydajność fotowoltaiki, w której zastosowano rozwiązania producenta. Dodatkowo, FoxESS posiada układ MPPT, który umożliwia większą produkcję energii nawet w przypadku zacienionego obszaru.

 

Bezpieczeństwo i niezawodność

 

Inwertery stringowe FoxESS to urządzenia, które swoją budową konstrukcyjną oferują szereg rozwiązań przekładających się na zwiększoną pewność bezawaryjnego działania. Znajdziesz wśród nich chociażby usprawniony system chłodzenia urządzenia, a także zabezpieczenia AFCI, które wykrywają łuk elektryczny i zabezpieczają instalacje PV przez ewentualnym zapłonem i ryzykiem pożaru. Tego rodzaju rozwiązania w przypadku niektórych falowników producenta są dostępne w standardzie, w niektórych także można zamówić ją odpłatnie. Dodatkowo urządzenia są kompatybilne z optymalizatorami z funkcją Rapid Shutdown, co może wzmocnić przeciwpożarową ochronę urządzenia. Inwertery stringowe oferują również wygodną aktualizację oprogramowania na etapie eksploatacji, co przekłada się na bezproblemowe użytkowanie produktów oraz ich  poprawne działanie na przestrzeni lat. Inwertery FoxESS to także funkcja regulacji napięcia, co automatycznie zmniejsza  moc czynną kosztem mocy biernej, a więc ogranicza ryzyko wyłączania się instalacji PV z powodu zbyt wysokiego napięcia. Potwierdzeniem najwyższej klasy parametrów falowników marki są również okresy gwarancyjne oferowane przez FoxESS – to aż 12 lat w przypadku falowników sieciowych, z możliwością przedłużenia o rok, kiedy korzystamy z usług  instalatora Fox Team na poziomie srebrnym lub odpłatnie – do 20 lat.

 

Program lojalnościowy FoxESS

 

FoxESS oferuje szereg udogodnień dla instalatorów – jednym z nich jest chociażby program lojalnościowy o nazwie Fox Team. W jego ramach instalatorzy mogą zyskać status współpracownika marki, który wyznaczony jest w kilku poziomach – programu brązowego, przyznawanego firmom, które wykonają 5 instalcji z produktami FoxESS (po przesłaniu zdjęć podłączonych falowników); srebrny – po dokonaniu 20 montaży oraz złoty i platynowy dla firm, które wykazują jeszcze wyższy poziom zaangażowania. W ramach programu zyskują także prosumenci – mają oni pewność wyboru instalatora, który posiada doświadczenie w pracy na produktach FoxESS, a dodatkowo mogą otrzymać przedłużoną gwarancję, korzystając z jego usług.

 

Inwertery stringowe FoxESS to propozycja urządzeń dla użytkowników poszukujących najwyższych parametrów jakości, konkurencyjnej ceny oraz atrakcyjnych warunków gwarancyjnych. I choć firma ta stosunkowo krótko istnieje na rynku, w Polsce jest jednym z popularniejszych dostawców urządzeń PV. Biorąc pod uwagę także przynależność do  konglomeratu renomowanych podmiotów oraz solidne zaplecze, można uznać markę FoxESS za bezpiecznego i pewnego producenta inwerterów sieciowych.

 

Chcesz wiedzieć więcej na temat falowników stringowych FoxESS? Zapraszamy do kontaktu: doradca@asenergy.pl lub +48 662 355 281.