Firma Ningbo Deye Inverter Technology Co., Ltd powstała w 2007 roku w Chinach i jest dziś uznawana za jednego z największych i najbardziej cenionych, światowych producentów inwerterów PV. W ofercie marki znajdziemy wiele komponentów solar on-grid, które znajdują zastosowanie w realizacjach na wszystkich kontynentach. Na ich popularność przekłada się przede wszystkim wydajność urządzeń, która pozwala na przekształcanie imponującej ilości zielonej energii. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się inwertery hybrydowe Deye. Czym przeważają nad rozwiązaniami konkurencji? Sprawdź!

Lider produkcji falowników – Ningbo Deye Inverter Technology

Ningbo Deye Inverter Technology to marka zależna dużej, chińskiej spółki Deye Group, która od 17 lat dostarcza na rynek jakościowe urządzenia dla fotowoltaiki. Rozwiązania producenta znajdują zastosowanie zarówno w dużych, komercyjnych inwestycjach PV, jak i niewielkich, przydomowych instalacjach. Jest to możliwe dzięki szerokiej ofercie produktów o różnorodnej mocy – np. inwertery przyłączane do sieci PV w zakresie 1,5-110 kW, inwertery hybrydowe 3 kW-12 kW oraz mikroinwertery 300 W-2000 W, co pozwala na ich skuteczne dopasowanie do skali realizacji. Wszystkie komponenty Deye to urządzenia zorientowane na zaawansowane technologie. Producent oferuje falowniki stringowe, znane również jako inwertery łańcuchowe, które podzielić możemy na jednofazowe i trójfazowe, inwertery hybrydowe, a także mikroinwertery. W ofercie marki znajdziemy także magazyny energii, klimatyzatory słoneczne, urządzenia służące monitorowaniu sieci oraz akcesoria montażowe. Do najczęściej stosowanych rozwiązań producenta należą jednak falowniki hybrydowe Deye. Dlaczego cieszą się tak dużą popularnością?

Inwertery hybrydowe Deye – optymalizacja fotowoltaiki

Falowniki hybrydowe to rozwiązania coraz częściej rekomendowane przez instalatorów i wybierane przez prosumentów. Ich niezaprzeczalną przewagą nad klasycznymi, stringowymi urządzeniami, jest możliwość współpracy z zewnętrznymi akumulatorami PV. Oznacza to, że prócz tradycyjnego przekształcania prądu stałego z instalacji PV w prąd przemienny, wykorzystywany w domowych warunkach, falownik hybrydowy pozwala na przechowywanie nadwyżek wyprodukowanej energii w dedykowanym magazynie fotowoltaicznym. To rozwiązania bardzo wygodne, które umożliwia optymalizację dystrybucji produkowanej energii – gromadząc nadwyżki, kiedy giełdowa cena spada, wysyłając do sieci, kiedy rośnie, ale także zapobiegając przerwom w dostawie prądu. Falowniki hybrydowe Deye to urządzenia, które cieszą się ogromną popularnością z uwagi na zastosowanie w nich zaawansowanych technologii, a co za tym idzie ich bezawaryjność i wydajność. W ofercie producenta znajdziemy inwertery hybrydowe jednofazowe o mocy 3kW/3,6kW/5kW/8kW oraz trójfazowe o mocy 8kW/10kW/12kW. Dzięki temu możemy dobrać model odpowiedni dla potrzeb swojej inwestycji.

Bezpieczeństwo instalacji

Wszystkie modele hybrydowe producenta współpracują z akumulatorem 48 V, co zgodnie z deklaracjami Deye, przekłada się na ich bardziej bezpieczny w porównaniu do systemów akumulatorów wysokiego napięcia, sposób przechowywania energii. Dodatkowo urządzenia umożliwiają sterowanie i monitorowanie podłączenia prądu z elektrowni – dając szansę chociażby na odłączenie nadmiaru mocy z sieci publicznej. Falowniki posiadają również szereg wbudowanych zabezpieczeń, jak ochrona przed odwrotną polaryzacją DC, zabezpieczenie nadprądowe wyjścia AC, ochrona przeciwzwarciowa i temperaturowa oraz szereg innych rozwiązań podnoszących poziom pewności działania całej instalacji PV. Inwertery hybrydowe Deye nad rozwiązaniami konkurencyjnymi przeważają więc bezpiecznym przechowywaniem nadwyżek zielonej energii – bez konieczności wysyłania jej do dystrybutorów i tracenia na ich prowizji.

Wydajność układu

Falowniki hybrydowe Deye to także urządzenia cechujące się imponującą wydajnością – przekształcając większą ilość prądu stałego w zmienny przekładają się na większe uzyski całego układu. Dodatkowo pozwalają na zaawansowany monitoring i analitykę pobieranej z sieci energii, co oznacza optymalizację procesu korzystania z niej. Wybierając inwertery hybrydowe Deye możesz więc wysyłać nadwyżki energii do sieci kiedy jej cena rośnie, a także obniżyć rachunki, ograniczając pobór w godzinach szczytu, kiedy stawki za prąd są znacznie wyższe.

Funkcjonalności

Hybrydowe falowniki Deye to także szereg dodatkowych funkcjonalności, których nie oferują inne inwertery w tym segmencie cenowym. Przekłada się to na ich innowacyjność oraz możliwość konkurowania z komponentami premium. Znajdziesz wśród nich chociażby możliwość integracji z agregatami, a także zaawansowane funkcje, jak monitorowanie parametrów sieci, rezystancji i izolacji, komponentów DC czy zwarcia doziemnego Potwierdzeniem jakości oferowanych rozwiązań jest również 5- lub 10-letnia gwarancja, w zależności od wybranego modelu.

Inwertery hybrydowe Deye to synonim zaawansowanych technologii i wieloletniej wydajności, charakterystyczny dla rozwiązań klasy premium. Równocześnie jednak to konkurencyjna cena i szeroka gama produktów dopasowanych do potrzeb wielu inwestycji. Chcesz zastosować falownik hybrydowy Deye w swoich realizacjach? Napisz do nas: doradca@asenergy.pl lub zadzwoń: +48 734 137 522.