Konstrukcje dachowe K2

K2 od 2004 roku opracowuje pionierskie i wysoce funkcjonalne konstrukcje fotowoltaiczne do montażu instalacji fotowoltaicznych na całym świecie. Wszystkie konstrukcje pod panele fotowoltaiczne projektuje we własnym dziale rozwoju produktu, w którym optymalizuje i dostosowuje je do stale zmieniającego się rynku. Tak efektywne działania są możliwe dzięki wieloletniemu, międzynarodowemu doświadczeniu i świetnej znajomości branży. Firma stworzyła darmowe narzędzie internetowe K2 Base, dzięki któremu każdy może zaplanować profesjonalną instalację PV.

AS energy jest oficjalnym dystrybutorem systemów montażowych K2 w Polsce – zobacz certyfikat

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ K2?

BEZPIECZEŃSTWO
KONSTRUKCJI

INNOWACYJNOŚĆ

DOŚWIADCZENIE

SZYBKOŚĆ INSTALACJI

JAKOŚĆ

NARZĘDZIE
PROJEKTOWE

NASZA OFERTA
Blacha na rąbek – SolidRail

Systemy montażowe K2 dla dachów z blachy na rąbek są odpowiednie dla szwów stojących i okrągłych. System ten jest bezpenetracyjny i mocowany za pomocą klamr do szwów. Klamry są dostępne dla różnych typów szwów i producentów takich jak Kalzip czy Rib-Roof. W tej sytuacji stosowane są szyny montażowe SolidRail.

Do pokryć dachowych z blachy Klip-Lok i Klip-Tite oferujemy system RibClamp KL.

Dachówka – SingleRail

Systemy montażowe K2 do dachów z dachówkami oferują rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachówki. Większość zastosowań można pokryć za pomocą trzech haków dachowych SingleHook, CrossHook 3S i 4S. Nadają się tu rodziny szyn montażowych SingleRail i SolidRail.

Blachodachówka, blacha falista – SingleRail

Systemy montażowe K2 ze śrubami mocującymi lub kotwami solarnymi nadają się do pokryć z cementu falistego włóknistego lub Eternitu, blachy falistej lub blach trapezowych. Odpowiednie są tu trzy rodziny szyn montażowych SingleRail, CrossRail i SolidRail.

Do wszystkich trzech rodzajów pokryć można stosować kotwy solarne. W przypadku dachów falistych można zastosować śruby mocujące, aby zapewnić większą elastyczność przy regulacji wysokości.

Blacha trapezowa S-Dome small

Stelaż do elewacji S-Dome Small dla systemów fotowoltaicznych został opracowany specjalnie dla blachy trapezowej. Połączenie dachowe opiera się na szynie montażowej MultiRail.

– dla dachów o nachyleniu do 15° na blachach trapezowych,
– ekonomiczne pod względem materiałowym i transportowym; sprytne połączenia i duża siła mocowania,
– idealne połączenie uniwersalnego elementu MultiRail i zoptymalizowanych pod względem obciążeń, niewielkich elewacji.

Blacha trapezowa SpeedRail

System montażowy SpeedRail dla systemów fotowoltaicznych został opracowany specjalnie dla blachy trapezowej. W Niemczech system ten posiada certyfikat AbZ.
Przeznaczenie:
– sprawdzony system długich szyn do zastosowania do blach trapezowych, jak również zawieszenie pływające z kontrolowaną liniową rozszerzalnością termiczną,
– nasz najbardziej popularny system – ponad 1 GW zainstalowany na całym świecie,
– wszechstronny z zaledwie 4 etapami montażu – nadaje się również do dużych obciążeń.

Blacha trapezowa MiniRail

System montażu MiniRail dla systemów fotowoltaicznych został opracowany specjalnie dla blachy trapezowej. Pozwala on na łatwą zmianę orientacji modułu dzięki uniwersalnym zaciskom modułowym, które można obracać o 90°, jest niezwykle lekki i możliwy do ułożenia w całości na paletach.

Przeznaczenie:

– innowacyjny i statycznie zoptymalizowany system krótkich szyn, który jest szybki i łatwy w montażu
– uniwersalne klamry do modułów, odpowiednie do orientacji pionowej i poziomej
– 5° podwyższenie z MiniFive: znacznie większa wydajność dzięki ulepszonej wentylacji i zoptymalizowanemu napromieniowaniu słonecznemu
– zoptymalizowany do przechowywania i transportu

Dach płaski D-Dome V

Systemy montażowe K2 do dachów płaskich nadają się do wielu powierzchni, takich jak membrana,  beton, papa, blachy, dachy zielone, żwir lub blacha trapezowa. System o orientacji paneli zachód-wschód. Kąty montażowe wynoszą 10° lub 15°.

Dach płaski S-Dome V

Systemy montażowe K2 do dachów płaskich nadają się do wielu powierzchni, takich jak membrana,  beton, papa, blachy, dachy zielone, żwir lub blacha trapezowa. System o południowej orientacji paneli. Kąty montażowe wynoszą 10° lub 15°.

Dachówka karpiówka – SolidHook

Narzędzie projektowe
K2 base

Od teraz możesz wygodnie tworzyć plany dla swoich projektów przy użyciu zdjęć satelitarnych i środków wspomagania graficznego. Bezpłatne projektowe narzędzie producenta, w którym sprawdzisz poprawność zastosowanego systemu, dokonasz obliczeń wytrzymałościowych według PN-EN oraz otrzymasz listę materiałową do zamówienia.

Przejdź do K2 Base
 Pytania dotyczące sprzedaży: p.kosiolowicz@asenergy.pl
+48 694 433 043

Kontakt