Konstrukcje fotowoltaiczne dachowe K2

Firma K2 jest znanym i cenionym producentem innowacyjnych oraz niezwykle funkcjonalnych produktów – ich konstrukcje fotowoltaiczne dachowe cieszą się ogromnym uznaniem. Firma od 2004 roku opracowuje rozwiązania umożliwiające montaż najwyższej jakości konstrukcji fotowoltaicznych w krajach na całym świecie. Konstrukcje pod panele fotowoltaiczne K2 producent projektuje wewnętrznie, dbając o to, by były one optymalizowane pod kątem potrzeb użytkowników, a sam produkt rozwijany zgodnie z tempem rozwoju rynku fotowoltaiki na świecie. Połączenie najwyższej jakości wykonania z nieustannym podążaniem za rynkowymi trendami sprawia, że konstrukcje fotowoltaiczne dachowe od K2 z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Producent K2 opracował także intuicyjne narzędzie K2 Base, które pozwala na zaprojektowanie profesjonalnej instalacji PV samodzielnie.

AS energy jest oficjalnym dystrybutorem systemów montażowych K2 w Polsce – zobacz certyfikat

Dlaczego warto wybrać konstrukcje fotowoltaiczne dachowe K2?

BEZPIECZEŃSTWO
KONSTRUKCJI

INNOWACYJNOŚĆ

DOŚWIADCZENIE

SZYBKOŚĆ INSTALACJI

JAKOŚĆ

NARZĘDZIE
PROJEKTOWE

NASZA OFERTA
Blacha na rąbek – SolidRail
konstrukcje dachowe pv blacha na rąbek – SolidRail

Systemy montażowe K2 dla dachów z blachy na rąbek są odpowiednie dla szwów stojących i okrągłych. System ten jest bezpenetracyjny i mocowany za pomocą klamr do szwów. Klamry są dostępne dla różnych typów szwów i producentów takich jak Kalzip czy Rib-Roof. W tej sytuacji stosowane są szyny montażowe SolidRail.

Do pokryć dachowych z blachy Klip-Lok i Klip-Tite oferujemy system RibClamp KL.

Dachówka – SingleRail
konstrukcje dachowe pv dachowka – SingleRail K2

Systemy montażowe K2 do dachów z dachówkami oferują rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachówki. Większość zastosowań można pokryć za pomocą trzech haków dachowych SingleHook, CrossHook 3S i 4S. Nadają się tu rodziny szyn montażowych SingleRail i SolidRail.

Blachodachówka, blacha falista – SingleRail
konstrukcje dachowe blachodachowka blacha falista singlerail K2

Systemy montażowe K2 ze śrubami mocującymi lub kotwami solarnymi nadają się do pokryć z cementu falistego włóknistego lub Eternitu, blachy falistej lub blach trapezowych. Odpowiednie są tu trzy rodziny szyn montażowych SingleRail, CrossRail i SolidRail.

Do wszystkich trzech rodzajów pokryć można stosować kotwy solarne. W przypadku dachów falistych można zastosować śruby mocujące, aby zapewnić większą elastyczność przy regulacji wysokości.

Blacha trapezowa S-Dome small
konstrukcje dachowe blacha trapezowa S-Dome small

Stelaż do elewacji S-Dome Small dla systemów fotowoltaicznych został opracowany specjalnie dla blachy trapezowej. Połączenie dachowe opiera się na szynie montażowej MultiRail.

– dla dachów o nachyleniu do 15° na blachach trapezowych,
– ekonomiczne pod względem materiałowym i transportowym; sprytne połączenia i duża siła mocowania,
– idealne połączenie uniwersalnego elementu MultiRail i zoptymalizowanych pod względem obciążeń, niewielkich elewacji.

Blacha trapezowa SpeedRail
konstrukcje dachowe pv blacha trapezowa SpeedRail K2

System montażowy SpeedRail dla systemów fotowoltaicznych został opracowany specjalnie dla blachy trapezowej. W Niemczech system ten posiada certyfikat AbZ.
Przeznaczenie:
– sprawdzony system długich szyn do zastosowania do blach trapezowych, jak również zawieszenie pływające z kontrolowaną liniową rozszerzalnością termiczną,
– nasz najbardziej popularny system – ponad 1 GW zainstalowany na całym świecie,
– wszechstronny z zaledwie 4 etapami montażu – nadaje się również do dużych obciążeń.

Blacha trapezowa MiniRail MK2
konstrukcje dachowe pv blacha trapezowa mini rail K2

System montażu MiniRail dla systemów fotowoltaicznych został opracowany specjalnie dla blachy trapezowej. Pozwala on na łatwą zmianę orientacji modułu dzięki uniwersalnym zaciskom modułowym, które można obracać o 90°, jest niezwykle lekki i możliwy do ułożenia w całości na paletach.

Przeznaczenie:

– innowacyjny i statycznie zoptymalizowany system krótkich szyn, który jest szybki i łatwy w montażu
– uniwersalne klamry do modułów, odpowiednie do orientacji pionowej i poziomej
– 5° podwyższenie z MiniFive: znacznie większa wydajność dzięki ulepszonej wentylacji i zoptymalizowanemu napromieniowaniu słonecznemu
– zoptymalizowany do przechowywania i transportu

Dach płaski D-Dome 6
konstrukcje dachowe pv dach płaski S-Dome V

Systemy montażowe K2 do dachów płaskich nadają się do wielu powierzchni, takich jak membrana,  beton, papa, blachy, dachy zielone, żwir lub blacha trapezowa. System o orientacji paneli zachód-wschód. Kąty montażowe wynoszą 10° lub 15°.

Dach płaski S-Dome 6
konstrukcje dachowe dach płaski S-Dome V

Systemy montażowe K2 do dachów płaskich nadają się do wielu powierzchni, takich jak membrana,  beton, papa, blachy, dachy zielone, żwir lub blacha trapezowa. System o południowej orientacji paneli. Kąty montażowe wynoszą 10° lub 15°.

Dachówka karpiówka – SolidHook
Hak montażowy dedykowany do dachówki karpiówki

Narzędzie projektowe
K2 base

Od teraz możesz wygodnie tworzyć plany dla swoich projektów przy użyciu zdjęć satelitarnych i środków wspomagania graficznego. Bezpłatne projektowe narzędzie producenta, w którym sprawdzisz poprawność zastosowanego systemu, dokonasz obliczeń wytrzymałościowych według PN-EN oraz otrzymasz listę materiałową do zamówienia.

Przejdź do K2 Base

Kontakt