ikona panele fotowoltaiczne

AustaJinko SolarSharp Panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne 

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem: Austa, Jinko, Luxor i Sharp

NINGBO AUSTA SOLAR postawiła sobie za cel osiągniecie pozycji lidera w zakresie inteligentnych rozwiązań PV. Została założona w 2008 roku i jest dziś przedsiębiorstwem high-tech integrującym badania i rozwój oraz produkcję i sprzedaż produktów związanych z energią słoneczną. Austa posiada trzy zakłady produkcyjne w Chinach i ponad dziesięć oddziałów zlokalizowanych w innych krajach, w tym w USA. Europejskie oddziały znajdują się w Niemczech, Holandii i Polsce. Oferta firmy Austa obejmuje ogniwa słoneczne, moduły, systemy solarne typu on-off grid, solarne pompy wodne i inne produkty związane z energią słoneczną. Posiadają one certyfikaty TÜV, MCS, CEC, IEC, ISO, CE, CQC oraz wiele innych i są eksportowane do ponad stu krajów na całym świecie.

JinkoSolar to jeden z największych producentów modułów słonecznych na świecie według aktualnego rankingu Bloomberg Tier 1 (II kwartał 2022 r.), oferujący jedne z najbardziej innowacyjnych rozwiązań – m.in. panele fotowoltaiczne monokrystaliczne. Zatrudnia ponad 15 000 pracowników i dysponuje 7 globalnymi bazami produkcyjnymi. Usługi firmy trafiają do zróżnicowanej, międzynarodowej grupy klientów – zarówno prywatnych, jak i z sektora publicznego oraz komercyjnego. JinkoSolar zbudował pionowo zintegrowany łańcuch wartości produktów słonecznych o zintegrowanej rocznej mocy 17,5 GW dla płytek monokrystalicznych, 10,6 GW dla ogniw słonecznych i 16 GW dla modułów słonecznych.

Luxor Solar jest renomowaną firmą z siedzibą w Stuttgarcie, która wytwarza moduły fotowoltaiczne premium od 2007 roku. Została nagrodzona odznaką EuPD Research „Najlepsza marka PV” dla Niemiec w latach 2018/2019/2020/2022, a od 2020 roku również dla Hiszpanii. Obecnie moduły fotowoltaiczne Luxor Solar dostępne są w 70 krajach Europy i Azji. Produkcja obywa się z zachowaniem najwyższych standardów jakości oraz z użyciem najnowszych technologii i sprzętu. Proces monitorowany jest przez własnych inżynierów oraz inżynierów testowych z uznanych instytutów badawczych. Dzięki wyśrubowanym procedurom firma może się pochwalić „niemiecką jakością”, która wpływa na wysoką wydajność i niezawodność modułów słonecznych

Firma SHARP jest pionierem na rynku profesjonalnych rozwiązań z obszaru fotowoltaiki. Swoją bogatą wiedzę zdobyła podczas 60-letniej działalności, stając się tym samym najdłużej działającym na rynku podmiotem w branży fotowoltaicznej. Marka SHARP dostarczyła już ponad 50 milionów modułów PV na całym świecie, a dziś jest uznawana nie tylko za kreatora trendów w zakresie fotowoltaiki, ale przede wszystkim motor napędowy rozwoju dziedzin wykorzystania technologii fotowoltaicznych. Firma SHARP nieustannie wykazuje zdolność do innowacji, poprzez coraz nowsze zastosowania energii słonecznej – przede wszystkim w zaawansowanych technicznie sektorach przemysłu, jak chociażby kosmonautyka, lotnictwo czy e-mobilność.

JAK DZIAŁA INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA?

1. Energia ze słońca jest przekształcana przez panele fotowoltaiczne w prąd stały
2. Prąd stały zamieniany jest na prąd zmienny
za pomocą inwertera
3. Niewykorzystany prąd zmienny wysyłany
jest do sieci

FOTOWOLTAIKA – TO SIĘ OPŁACA!

Fotowoltaika to jeden z kluczowych procesów bazujących na odnawialnych źródłach energii, który w ostatnich latach wyraźnie zyskał na popularności. Polega na wytwarzaniu prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego przez panele fotowoltaiczne, który następnie wykorzystywany jest do zasilenia dowolnych urządzeń. Jest to rozwiązanie plasowane o poziom wyżej względem kolektorów słonecznych, z których możliwe jest jedynie uzyskanie ciepła do podgrzewania wody.

NIEZALEŻNOŚĆ

OSZCZĘDNOŚĆ

SZEROKIE ZASTOSOWANIE

EKOLOGIA

WYDAJNOŚĆ

Panele fotowoltaiczne

Fotowoltaika staje się kierunkiem rozwoju, na który coraz chętniej decydują się nie tylko firmy chcąc zadbać o własne zaplecze energetyczne, ale także prywatni inwestorzy, szukający lepszych, a w perspektywie czasu również tańszych źródeł energii. Moduły fotowoltaiczne zyskują szerokie zastosowanie na światowych rynkach.

Moduły fotowoltaiczne w ofercie AS Energy

W naszej ofercie znajdziesz nowoczesne moduły fotowoltaiczne, które powstały z bezpiecznych oraz wysokojakościowych materiałów, przetestowanych zgodnie z obowiązującymi standardami. Moduł PV nie wymaga konserwacji i jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne, dzięki czemu służy użytkownikom przez wiele lat. Panele fotowoltaiczne charakteryzuje szybki i prosty montaż, dzięki czemu w krótkim czasie będziesz mógł czerpać korzyści z ich działania.

Fotowoltaika: panele monokrystaliczne czy polikrystaliczne?

Panele fotowoltaiczne odgrywają bardzo istotną rolę w przypadku efektywności całej instalacji. Odpowiadają nie tylko za agregowanie promieni słonecznych, ale także przekształcenie ich na energię elektryczną. Moduły PV zbudowane są z ogniw fotowoltaicznych i to właśnie ich rodzaj determinuje typ samych paneli.

Do najczęściej spotykanych rodzajów paneli słonecznych należą polikrystaliczne, monokrystaliczne oraz full black. Panele fotowoltaiczne monokrystaliczne, powstałe z monokryształów krzemu, są o wiele bardziej wydajne niż panele polikrystaliczne. Oznacza to, że do osiągniecia wymaganej mocy wystarczy ich mniejsza liczba, dlatego idealnie sprawdzają się w przypadku inwestycji o ograniczonej powierzchni. Tym samym obniża się również koszt montażu. Wyróżnia je także niższy współczynnik temperaturowy, dzięki czemu lepiej radzą sobie w czasie wysokiego nasłonecznienia. Charakteryzują się czarnym kolorem oraz kształtem ogniw o zaokrąglonych brzegach.

Panele polikrystaliczne są natomiast tańsze w produkcji – z tego powodu ich cena jest niższa od modułów monokrystalicznych. Ze względu na mniejszą efektywność zajmują więcej miejsca, dlatego tę opcję powinny rozważyć jedynie osoby dysponujące dużą, wolną i niezacienioną powierzchnią. Panele polikrystaliczne posiadają niebieski odcień.

Panele full black to z kolei odmiana paneli monokrystalicznych. Posiadają podobną wydajność, ale przewyższają je walorami estetycznymi. Moduł full black jest w całości czarny (razem z ramą), czyli nie posiada na powierzchni białych kropek. Dzięki temu zyskuje bardzo elegancki wygląd i doskonale dopasowuje się do dachu o tym samym kolorze wykończenia.

Fotowoltaika – zalety

Coraz więcej osób dostrzega zalety instalacji fotowoltaicznych. Do głównych atutów zalicza się niezależność finansową i wynikające z niej niższe rachunki za prąd. To także dbałość o środowisko naturalne – ogniwa czerpią moc ze światła słonecznego, nie emitując przy tym zanieczyszczeń.
Nie bez powodu fotowoltaika uważana jest za przyszłość energetyki – to komfortowe, opłacalne rozwiązanie, przynoszące wymierne korzyści tym, którzy zdecydują się w nie zainwestować. Podstawowym elementem instalacji są panele fotowoltaiczne, stanowiące najbardziej widoczny komponent.

Czym się kierować przy wyborze paneli fotowoltaicznych?

Panele fotowoltaiczne to wieloletnia inwestycja. By stała się maksymalnie opłacalna, przy ich wyborze kierujmy się kilkoma kluczowymi czynnikami:

  • długością okresu gwarancyjnego – gwarancja na produkt (obejmująca awarie, uszkodzenia czy nieprawidłowe funkcjonowanie) nie powinna być krótsza niż 10 lat. Natomiast gwarancja na uzyski mocy warto, by wyniosła 25 lat (co oznacza, że po tym czasie panele fotowoltaiczne będą pracować na 80% mocy);
  • wydajnością – sprawność dobrej klasy paneli polikrystalicznych wynosi 16-18%, natomiast paneli monokrystalicznych – od 18% w górę;
  • odpornością na warunki atmosferyczne – spadek wydajności wraz ze wzrostem temperatury nie powinien być wyższy niż 0,5%/C. Panele fotowoltaiczne powinny być również wytrzymałe na obciążenia wiatrem i śniegiem;
  • certyfikatami – to one potwierdzają spełnianie przez moduły PV wymagań technicznych;
  • renomą producenta – produkty, wytwarzane przez znane, światowe i nagradzane firmy to pewna inwestycja.