ikona inwertery

Solis Inwertery

Inwertery

Oficjalny dystrybutor Solis

Firma Ginlong Technologies została założona w 2005 roku, a obecnie jest jednym z najstarszych i największych producentów falowników solarnych. Prezentowana pod marką Solis linia produktów firmy wykorzystuje innowacyjną technologię inwerterów szeregowych, aby zapewnić najwyższą niezawodność, potwierdzoną najbardziej rygorystycznymi międzynarodowymi certyfikatami. Łącząc globalny łańcuch dostaw ze światowej klasy możliwościami badawczo-rozwojowymi i produkcyjnymi, Ginlong optymalizuje falowniki Solis dla każdego rynku regionalnego.

Dlaczego warto wybrać inwertery Solis?

NIEZAWODNOŚĆ

BEZPIECZEŃSTWO

ZARZĄDZANIE ENERGIĄ

JAKOŚĆ

Inwerter fotowoltaiczny – czym jest i jak działa?

Inwerter (zwany również falownikiem) to kluczowy element instalacji PV. Przekształca prąd stały (wytworzony przez panele fotowoltaiczne) w prąd zmienny o napięciu 230 V i częstotliwości 50 Hz, który można wykorzystać na bieżące potrzeby. Inwerter fotowoltaiczny monitoruje także pracę całej instalacji fotowoltaicznej oraz synchronizuje ją z siecią elektroenergetyczną. Śledzi punkt mocy maksymalnej (MPPT), a w przypadku awarii pełni rolę automatycznego rozłącznika.

Oferowane przez AS Energy inwertery do fotowoltaiki są innowacyjne, ponieważ dają możliwość zarządzania magazynowaniem i pozwalają na inteligentne zużycie energii. Falownik do paneli PV może przechowywać energię słoneczną w akumulatorze, np. do użytku wieczorami. Niewykorzystane pokłady energii elektrycznej trafiają natomiast z powrotem do sieci.

Proponujemy szeroki wybór inwerterów o wysokiej wydajności i lekkiej konstrukcji. W naszej ofercie posiadamy inwertery 3 fazowe oraz trójfazowe 5G.

Jak dobrać inwerter fotowoltaiczny?

Wysokojakościowy inwerter będzie działać bezawaryjnie przez 10-15 lat, a jego wymiana odbywa się z reguły po ok. 20 latach. By jak najdłużej cieszyć się wysoką wydajnością falownika, należy zwrócić uwagę na takie czynniki jak:

  • klasa ochronności IP, określająca wytrzymałość mechaniczną inwertera i jego odporność na wnikanie do środka ciał obcych, pyłów i wody. Minimalna wartość IP powinna wynieść 65;
  • gwarancja – warte zainteresowania są te produkty, których producenci zapewniają przynajmniej 5 lat gwarancji;
  • wydajność (obejmująca sprawność, ilość i jakość MPPT oraz bezawaryjność), przebadana np. przez instytut PVEL;
  • zakres temperatur pracy (zalecany: od -25°C do +60°C);
  • certyfikaty potwierdzające spełnianie wymogów.

Nie bez znaczenia jest również bezproblemowy montaż i serwis, a także możliwość zarządzania inwerterem przy użyciu smartfona.