ikona inwertery

Inwertery sieciowe i hybrydowe

Inwertery fotowoltaiczne – co to?

Inwerter fotowoltaiczny to urządzenie elektryczne, które przekształca prąd stały, oznaczany skrótem DC, produkowany przez panele fotowoltaiczne na prąd zmienny – AC, który na codzień używany jest w gniazdkach domowych czy firmowych sieciach do zasilania urządzeń elektrycznych.

Inwertery fotowoltaiczne, znane także jako falowniki PV, stanowią kluczowy element instalacji. Bez nich niemożliwe byłoby użytkowanie prądu wytwarzanego w ramach systemu fotowoltaicznego, ponieważ panele PV podczas padania na nie światła słonecznego generują wyłącznie prąd stały.  Efektywne wykorzystanie energii słonecznej do zasilania różnych urządzeń elektrycznych jest więc możliwe dopiero po przekształceniu prądu na ten zmienny.

Dodatkowo, falowniki fotowoltaiczne mogą pełnić także wiele dodatkowych funkcji – np. pozwalać na monitorowanie wydajności systemu oraz komunikację z siecią elektryczną. Inwertery hybrydowe umożliwiają z kolei także współpracę z magazynami energii oraz przechowywanie nadwyżek wyprodukowanego prądu oraz optymalizację jego zużycia.

Jak działają inwertery fotowoltaiczne?

Inwerter przekształca prąd stały, wytworzony przez panele fotowoltaiczne w prąd zmienny o napięciu 230 V i częstotliwości 50 Hz, który można wykorzystać na bieżące potrzeby. Inwerter fotowoltaiczny monitoruje także pracę całej instalacji PV oraz synchronizuje ją z siecią elektroenergetyczną. Śledzi punkt mocy maksymalnej (MPPT), a w przypadku awarii pełni rolę automatycznego rozłącznika.

Oferowane przez AS Energy inwertery do fotowoltaiki są innowacyjne, ponieważ dają możliwość zarządzania magazynowaniem i pozwalają na inteligentne zużycie energii. Falownik do paneli PV może przechowywać energię słoneczną w akumulatorze, np. do użytku w okresach mniejszej produkcji prądu. Niewykorzystane pokłady energii elektrycznej mogą być także kierowane z powrotem do sieci.

Proponujemy szeroki wybór inwerterów o wysokiej wydajności i lekkiej konstrukcji. W naszej ofercie posiadamy inwertery sieciowe i inwertery hybrydowe.

Inwertery: hybrydowe czy sieciowe?

W ofercie AS Energy znajdziesz dwa podstawowe rodzaje falowników fotowoltaicznych – inwertery sieciowe oraz inwertery hybrydowe. Oba rodzaje umożliwiają efektywne przekształcanie prądu stałego w zmienny, a przy tym zapewniają maksymalną wydajność działania instalacji. W zależności od wybranego rodzaju mogą jednak współpracować z siecią energetyczną lub dodatkowo także z zewnętrznym akumulatorem. Oferowane przez nas falowniki to produkty pochodzące od renomowanych producentów, gwarantujące najwyższą jakość i bezawaryjność.

Inwerter sieciowy to falownik fotowoltaiczny, który opiera się w swoim działaniu na współpracy z publiczną siecią energetyczną. Jak każde tego typu urządzenie przekształca więc prąd stały w zmienny, ale dodatkowo umożliwia wprowadzanie wyprodukowanych nadwyżek energii do publicznej sieci. Dzięki temu prosument może w okresach zmniejszonego zużycia prądu oddawać energię, a pobierać ją w przypadku wzrostu zapotrzebowania.

Inwerter hybrydowy to urządzenie, które prócz podstawowej funkcji przekształcania prądu, jest także kompatybilne z zewnętrznym akumulatorem. Pozwala ono więc na  magazynowanie energii i przechowywanie jej w okresach zmniejszonego zużycia lub nadprodukcji oraz  wykorzystania w momencie wzrostu zapotrzebowania na nią, a także na magazynowanie prądu w okresie niższych cen giełdowych.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ INWERTERY OD AS ENERGY?

WSPÓŁPRACA Z SIECIĄ LUB MAGAZYNEM

ZARZĄDZANIE ZUŻYCIEM ENERGII

WYDAJNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

NAJLEPSI PRODUCENCI

GWARANCJA
I SERWIS

ZALETY INWERTERÓW FOTOWOLTAICZNYCH

Inwertery fotowoltaiczne to urządzenia niezbędne dla prawidłowego działania instalacji PV – przekształcają prąd stały generowany przez panele fotowoltaiczne na prąd zmienny, co jest gwarantem wykorzystania go w codziennym życiu oraz daje możliwość stosowania tej ekologicznej metody produkcji energii.

Prócz swojej podstawowej funkcji falowniki PV oferują także wiele dodatkowych zalet. To chociażby możliwość oddawania nadwyżek energii do sieci publicznej lub magazynowania jej w zewnętrznej baterii – w zależności od wybranego modelu. Przekłada się to na znaczącą optymalizację procesów produkcji i zużycia.

Inwertery PV – więcej niż serce instalacji

Szeroki wybór dostępnych na rynku falowników sprawia, że urządzenia te prócz swojej podstawowej funkcji często oferują także dodatkowe możliwości. Coraz częściej to zaawansowana analityka oparta o intuicyjny w użytkowaniu interfejs, która pozwala na znaczną optymalizację procesów produkcji i dystrybucji prądu. Przekłada się to wprost na zwiększenie opłacalności fotowoltaiki.

Falowniki od AS Energy – jakość premium

Inwertery PV dostępne w ofercie AS Energy pochodzą od najlepszych producentów, dzięki czemu prócz swojej podstawowej funkcji oferują także możliwość monitorowania wydajności systemu. Dodatkowo zapewniają niezawodność, długą żywotność oraz wieloletnią gwarancję i serwis. Wybierając falowniki od AS Energy masz pewność jakościowej i bezpiecznej inwestycji.

CZYM SIĘ KIEROWAĆ PRZY WYBORZE INWERTERÓW PV?

Wysokojakościowy inwerter będzie działać bezawaryjnie przez 10-15 lat, a jego wymiana odbywa się z reguły po ok. 20 latach. By jak najdłużej cieszyć się wysoką wydajnością falownika, należy jednak podczas zakupu zwrócić uwagę na czynniki, takie jak:

Klasa ochronności IP określająca wytrzymałość mechaniczną inwertera i jego odporność na wnikanie do środka ciał obcych, pyłów i wody. Minimalna wartość IP powinna wynieść 65;

Gwarancja – warte zainteresowania są te produkty, których producenci zapewniają przynajmniej 5 lat gwarancji;

 

Wydajność (obejmująca sprawność, ilość i jakość MPPT oraz bezawaryjność), przebadana np. przez instytut PVEL;

 

montaz paneli fotowoltaicznych na ziemi

Zakres temperatur pracy (zalecany: od -25°C do +60°C);

 

Certyfikaty potwierdzające spełnianie wymogów

 

Bezproblemowy montaż i serwis, a także możliwość zarządzania inwerterem przy użyciu smartfona.

AS ENERGY – DYSTRYBUTOR MAREK PV

Marka Solis to najwyższej jakości inwertery produkowane przez firmę Ginlong Technologies, która jest wiodącym na świecie producentem falowników PV. Oferowane przez nią produkty są zarówno ekologiczne, jak i ekonomiczne. Wszystko to jest możliwe dzięki zastosowaniu w ich produkcji technologii, które zapewniają najwyższą niezawodność, bezawaryjność i żywotoność.  Falowniki marki Solis znane są, m.in., z zastosowania w nich innowacyjnej technologii łańcuchowej. Urządzenia znajdują zastosowanie w realizacjach prywatnych i komercyjnych.


Inwertery FoxESS to produkty dostarczane na rynek przez markę Tsingshan Group uznawaną za jednego z najnowocześniejszych producentów falowników. O renomie firmy świadczy chociażby fakt, że znajduje się ona na liście Fortune Global 500. FoxESS to synonim najwyższej jakości – oferowane przez markę falowniki to wyjątkowo innowacyjne produkty, które są stale rozwijane w dedykowanym centrum badawczo-rozwojowym. Dzięki temu oferują bardzo długą żywotność i niezrównaną wydajność.

 

Inwertery Deye są produkowane przez firmę Ningbo Deye Inverter Technology, będącą zależną spółką Deye Group. Przedsiębiorstwo to od 17 lat specjalizuje się w dostarczaniu najwyższej jakości falowników, magazynów energii, klimatyzatorów i innych komponentów fotowoltaicznych. Falowniki Deye charakteryzują się zaawansowanymi możliwościami monitorowania i sterowania zużyciem prądu, a także wieloletnią bezawaryjnością, niezawodnością oraz wysoką wydajność instalacji fotowoltaicznych, z którymi współpracują.

Firma Huawei to renomowany producent elektroniki działający na rynku od prawie trzech dekad. Jest również jednym z największych na świecie dostawców falowników, które są znane z niezawodności oraz osiągają najwyższe standardy wydajności, potwierdzone licznie testami i nagrodami. Nasza oferta obejmuje inwertery hybrydowe Huawei, które stanowią połączenie zaawansowanych technologii ICT z energią słoneczną, AI oraz systemami Cloud, zapewniając maksymalną wydajność i niezawodność.