Marka Huawei to jeden ze światowych liderów w zakresie produkcji elektroniki. W ofercie firmy znaleźć można jednak nie tylko zaawansowane gadżety, ale także komponenty fotowoltaiczne, które łączą w sobie ICT, sztuczną inteligencję i systemy cloud. I choć urządzenia PV stanowią zaledwie ułamek oferty marki, pozwoliły jej już uzyskać tytuł największego na świecie producenta falowników fotowoltaicznych. Do szczególnej kategorii produktów z tego segmentu należą inwertery hybrydowe Huawei, które uznawane są za jedne z najbardziej sprawnych rozwiązań na rynku. Dlaczego warto wybrać właśnie te produkty Huawei? Wyjaśniamy.

Huawei: światowy gigant

Marka Huawei to obecna na rynku od blisko 30 lat firma, która słynie z dostarczania zaawansowanych produktów z obszaru elektroniki. Podmiot oferuje swoje urządzenia w ponad 170 krajach na świecie, a od niedawna angażuje się także w działania na rynku PV. Aktywność marki szybko przełożyła się na uzyskanie tytułu lidera w zakresie produkcji falowników hybrydowych, które słyną z najwyższych standardów wydajności, czego potwierdzeniem są liczne testy i nagrody w konkursach, ale także wyjątkowo wysokiego poziomu sprawności. Dodatkowo, inwertery hybrydowe marki pozwalają na optymalizację procesu dystrybucji zielonej energii, podnosząc wydajność całego układu fotowoltaicznego. To z kolei przekłada się wyraźnie na wzrost poziomu opłacalności całej instalacji. Czym dokładnie konkurują na rynku inwertery hybrydowe Huawei? Wyjaśniamy.

Inwerter hybrydowy Huawei: elastyczność, jakie oczekujesz

Falowniki hybrydowe to te, które prócz klasycznej funkcji przekształcania prądu stałego w przemienny, umożliwiają dodatkowo magazynowanie wyprodukowanej energii. Tego rodzaju urządzenia współpracują z akumulatorami PV, co pozwala na przechowywania w ich ramach nadmiaru wyprodukowanego prądu, zamiast przesyłania go do sieci i tracenia na prowizjach dystrybutorów. Posiadają więc one dodatkowo funkcję zarządzania i ładowania baterii, co pozwala na znacznie wyższą elastyczność procesu zarządzania energią z instalacji PV. Jakie są jednak konkretne zalety falowników PV Huawei?

Wydajność klasy premium

Zgodnie z oceną ekspertów rynku PV falowniki hybrydowe Huawei to urządzenia, które reprezentują najlepszy stosunek wydajności do ceny, równocześnie plasując się w segmencie produktów klasy premium. O wyjątkowych wynikach w zakresie ilości przetwarzanego prądu stałego w przemienny przez falowniki marki świadczą wyniki, sięgające 98,6%. Ich uzupełnieniem są liczne wyróżnienia w wymagających testach PVEL – np. tytuł Top Performer wskazujący na ponadprzeciętną wydajność falowników w wysokiej i niskiej temperaturze, w badaniu sprawności MPPT, konwersji, teście uzysku, teście odpowiedzi przejściowej oraz teście polowym 30 dni pracy. To nie wszystko – na wybitną wydajność rozwiązań marki wpływa także autorski system optymalizacji. W jego skład wchodzą optymalizatory, które znacząco podnoszą wydajność całego układu, szczególnie jeśli pracuje w częściowym zacienieniu. Oferowane przez producenta inwertery hybrydowe są więc liderem wydajności, a dodatkowo mogą być jeszcze wspomagane, w ramach całej instalacji, optymalizatorami Huawei.

Bezawaryjność działania

Falowniki hybrydowe Huawei to także urządzenia, które wygrywają niezawodnością działania nawet w wymagających warunkach pracy. Na parametr ten składa się chociażby zastosowanie w nich szeregu rozwiązań zabezpieczających, jak funkcja wykrywania łuku elektrycznego AFCI, która zabezpiecza instalację przed zapłonem. Urządzenia producenta są także wyposażone o funkcję wykrywania uszkodzeń izolacji przewodów oraz posiadają wysoki stopień szczelności – od IP65 do IP66, co chroni je skutecznie przed wodą i pyłem oraz pozwala na bezawaryjne działanie. Inwertery hybrydowe Huawei w standardzie są także objęte 10-letnim okresem gwarancyjnym, który za dopłatą możemy przedłużyć nawet do 20 lat, co dodatkowo zabezpiecza prosumenta i świadczy o jakości oferowanych urządzeń. Co ważne, ochrona Huawei obejmuje nie tylko kwestię wymiany sprzętu, ale także koszty transportu na terenie UE oraz serwisu do określonego pułapu.

Marka, której możesz zaufać

Ważnym argumentem, przemawiającym za wyborem rozwiązań Huawei, jest także renoma samej marki. W przypadku komponentów fotowoltaicznych, które stanowią wieloletnie inwestycje, to szczególnie ważne – tylko stabilny i znany producent jest gwarancją wypełnienia warunków ochrony gwarancyjnej, uzyskania wsparcia serwisowego czy możliwości wymiany produktu. Huawei to jeden z największych na świecie producentów rozwiązań elektronicznych, nie istnieje więc obawa o możliwość wyegzekwowania ewentualnej pomocy ze jego strony. Dodatkowo marka udziela wsparcia klientom w Polsce, co pozwala na szybkie rozwiązywanie ewentualnych problemów.

Wybierając falownik pamiętaj, że to od jego działania zależna jest praca całej instalacji. Jakakolwiek awaria wiąże się ze wstrzymaniem pracy układu – decydując się na inwertery hybrydowe Huawei eliminujesz to ryzyko minimum, zyskując wyjątkową wydajność i poczucie bezpieczeństwa wynikające z bezawaryjności ich działania. Kupując je od AS Energy otrzymasz dodatkowo wsparcie ekspertów dystrybutora, którzy nie tylko udzielą Ci wszelkich informacji na temat marki i jej urządzeń, ale także pomogą Ci rozwiązać wszelkie problemy techniczne. Zapraszamy do kontaktu: biuro@asenergy.pl lub +48 734 137 522.