Marka Tree System to uznany producent konstrukcji fotowoltaicznych, które dzięki opatentowanemu systemowi kotwiczenia, słyną z niezawodności i możliwości mocowania w najbardziej ekstremalnych podłożach gruntowych. Instalatorzy doceniają montaż fotowoltaiki z konstrukcjami naziemnymi marki – ze względu na bezpieczeństwo, które zapewniają, a także wygodę ich mocowania. Dziś Tree System to jednak już nie tylko konstrukcje naziemne pod panele PV – to także zastosowanie w ogrodnictwie, małej architekturze miejskiej i wielu innych dziedzinach.

 

Tree System: bezpieczeństwo mocowania

 

Tree System jest producentem konstrukcji naziemnych do montażu fotowoltaiki. Rozwiązania marki wyróżniają się wyjątkową wydajnością i niezawodnością, ponieważ zawierają zintegrowany system kotwiczenia. Ich konstrukcja swoją budową przypomina korzenie drzew i pozwala na wyjątkowo trwałe zamontowanie instalacji PV – bez obaw o jej stabilne utrzymanie. System mocowania producenta to jednak więcej niż bezpieczeństwo – konstrukcje wyróżniają się także wyjątkowo wygodnym montażem – bez konieczności wykopywania ziemi i wykonywania betonowej wylewki. To nie tylko ułatwia proces, ale także skraca jego czas trwania – ograniczając konieczność czekania na utwardzenie materiału. Produkty marki mają bardzo innowacyjny wymiar, a także sprawdzają się do mocowania fotowoltaiki w bardzo wymagających warunkach gruntowych. Dzięki Tree System możemy zamontować panele fotowoltaiczne na miękkiej glebie, podłożach kamiennych czy piaszczystych. To także skuteczne konstrukcje do stawiania instalacji PV na stromych zboczach – wszystko to w bezpieczny i gwarantujący trwałość mocowania, sposób.

 

Kotwiczenie nie tylko fotowoltaiki

 

Niezawodność autorskiego mocowania marki zyskała ogromne uznanie na rynku fotowoltaiki. Tree System zdecydowało się więc na wykorzystanie go także w innych dziedzinach, w których kluczowe znaczenie ma bezpieczeństwo i wygoda montażu. Opatentowane urządzenia kotwiczące marki bazują na wkładkach o nachylonej konstrukcji, które wbijają się w ziemię, skutecznie przywierając mocowane obiekty do podłoża – bez konieczności wykopywania i betonowania fundamentów.

 

W jakich obszarach zastosowanie znajduje system mocowania producenta?

Słup ogrodzeniowy

Tree System pozwalają na stawianie ogrodzeń na najbardziej wymagających podłożach – dokładnie tak, jak w przypadku naziemnej fotowoltaiki.

Słup ogrodzeniowy

 

Marka Tree System opracowała własne słupy ogrodzeniowe, ze zintegrowanym systemem kotwiczenia. Wykonane z ocynkowanej ogniowo stali są trwałe, a przy tym przyspieszają proces montażu systemów ogrodzeniowych. Słupki posiadają nachylone wkładki wchodzące w grunt, co eliminuje konieczność wykopywania ziemi, tworzenia betonowej wylewki pod nią i czekania na jej utwardzenie. Wystarczy wkładki mocujące umieścić w przyspawanych do podstawy słupa prowadnicach, a później wbić w grunt, używając młotka lub młota elektropneumatycznego. Słupki z systemem mocowania Tree System pozwalają na stawianie ogrodzeń na najbardziej wymagających podłożach – dokładnie tak, jak w przypadku naziemnej fotowoltaiki.

 

Mocowanie dla słupów innych producentów

Marka zdecydowała się pójść o krok dalej – nie musisz wybierać słupków ogrodzeniowych Tree System. Wystarczy, że zdecydujesz się na zakup opatentowanego urządzenia mocującego do standardowych słupów, dostępnych na rynku. Oferuje ono wykonane z ocynkowanej stali kotwiczenie, które pozwala na wygodne i szybkie montowanie słupa – dokładnie tak, jak w przypadku gotowych słupków Tree System.

Carporty

Kolejnym zastosowaniem systemów kotwiczących producenta są carporty, czyli nic innego, jak samochodowe wiaty obudowane panelami fotowoltaicznymi.

Carporty

Kolejnym zastosowaniem systemów kotwiczących producenta są carporty, czyli nic innego, jak samochodowe wiaty obudowane panelami fotowoltaicznymi. Pozwalają one na połączenie korzyści z zabezpieczania pojazdu przed warunkami atmosferycznymi, a równocześnie pozyskiwanie zielonej energii, która wykorzystana może być chociażby do zasilania aut elektrycznych. Wiaty fotowoltaiczne od Tree System, dzięki wykorzystaniu autorskiego systemu kotwiczenia, mogą być bezpiecznie montowane na wszystkich rodzajach podłoża w równie wygodny, co w przypadku słupków ogrodowych, sposób. Carporty marki znajdują więc zastosowanie w domach prywatnych jak i dużych parkingach publicznych czy otwartych przestrzeniach.

 

Mocowanie urządzeń ogrodowych 

 

System kotwiczący Tree System pozwala na wygodny i bezpieczny montaż urządzeń ogrodowych – w przestrzeniach prywatnych, przydomowych, jak i miejskich parkach oraz miejscach publicznych. Producent oferuje różnorodne opcje mocowania,  które mogą być wykorzystywane do instalacji elementów oświetlenia, małej architektury miejskiej, mebli ogrodowych lub pozostałych akcesoriów. Po raz kolejny zyskujemy nie tylko w pełni bezpieczne mocowanie, ale także brak konieczności tworzenia wykopów oraz betonowych podstaw – oszczędzając czas, pracę i środowisko naturalne.  Marka oferuje także alternatywne mocowanie mebli i elementów ogrodowych – montując pod nimi płyty i przytwierdzając je śrubami lub kotwami do podłoża. To znacznie bardziej standardowa opcja, która wymaga jednak nieco bardziej skomplikowanego montażu i nadaje się do wybranych rodzajów podłoży.

 

Katalog zastosowań urządzeń kotwiczących marki Tree System oraz patentu, w oparciu o który działają, sukcesywnie poszerza się. To już nie tylko fotowoltaika i zielone technologie, ale także szereg innych dziedzin. W każdym jednak wypadku oferowanym rozwiązaniom przyświecają te same, spójne wartości – bezpieczeństwo, wygoda i brak zbędnej ingerencji w środowisko naturalne.