Konstrukcje niemieckiego producenta K2, to wybór idealny zarówno w przypadku montażu niewielkich, przydomowych instalacji PV, jak i realizacji dużych przedsięwzięć, jak chociażby farmy fotowoltaiczne. Na czym polega fenomen komponentów marki? Nie tylko zapewniają one najwyższą jakość, przekładającą się na wieloletnie bezpieczeństwo i trwałość instalacji PV. To także szereg udogodnień ukierunkowanych na instalatorów, które usprawniają proces projektowania i montażu.

W instalacje PV w Polsce coraz częściej inwestują nie tylko prywatni prosumenci, ale także przedsiębiorstwa, gminy czy inne podmioty publiczne. Doceniając ekologiczny sposób pozyskiwania energii oraz znaczną oszczędność decydują się na wykorzystanie potencjału odnawialnych źródeł energii. Wraz z tego rodzaju ukierunkowaniem rynku fotowoltaiki coraz częściej mamy więc do czynienia z dużymi inwestycjami PV czy farmami fotowoltaicznymi. Dla instalatorów z kolei coraz większe znaczenie ma nie tylko jakość dobieranych komponentów, ale także możliwości optymalizacji procesów montażowych. Na ich potrzeby odpowiada niemiecki producent dachowych konstrukcji fotowoltaicznych – marka K2, dostarczająca produkty maksymalnie ułatwiające projektowanie i montaż instalacji PV.

Po pierwsze: projekt

K2 produkując swoje konstrukcje dachowe koncentruje się na komforcie instalatorów oraz rozwiązaniach, które skracają im proces wykonania instalacji. Jednym z nich jest oferowany przez firmę system K2 Base. To oprogramowanie, które w łatwy i szybki sposób pozwala zaprojektować każdą – nawet dużą i skomplikowaną instalację fotowoltaiczną oraz obliczyć ilość potrzebnych komponentów. Bazując na obrazach satelitarnych z Google Maps automatycznie oblicza obciążenie wiatrem i śniegiem, na które narażona będzie instalacja, tuż po wskazaniu lokalizacji, w której ma zostać zamontowana. To nie wszystko – program w oparciu o powyższe dane pozwala dobrać najbardziej optymalne systemy montażowe, co z kolei przekłada się na możliwość wykorzystania rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo i trwałość konstrukcji fotowoltaicznych przez wiele lat. Co istotne, system K2 Base nie wymaga zaawansowanych kompetencji projektowych ani zakupu specjalnego oprogramowania – wystarczy uruchomić program na komputerze z dostępem do Internetu. Przy jego pomocy szybko i sprawnie zaprojektujemy planowaną instalację, a po zakończeniu procesu otrzymamy raport w PDF z dostępem do planu montażowego oraz listy potrzebnych do jego realizacji komponentów. K2 Base pozwala na tworzenie projektów instalacji na dachach płaskich i skośnych, co sprawia, że jego zastosowanie jest naprawdę szerokie.

Po drugie: zakup

Kolejną zaletą konstrukcji dachowych K2, którą szczególnie doceniają instalatorzy PV, jest ich dostępność. Dzięki współpracy z AS Energy, oficjalnym dystrybutorem producenta K2 na Polskę, komponenty marki są dostępne natychmiast po zakupie. Zlokalizowane w magazynie w Rybniku konstrukcje nie wymagają wielotygodniowego oczekiwania na dostawę do Polski. Pozwala to nie tylko szybko zrealizować zamówienie, usprawniające montaż i zapobiegając opóźnieniom w realizacji dużych inwestycji PV, ale także zamówić brakujące elementy od ręki, eliminując ewentualne błędy w obliczeniach.

Po trzecie: montaż

Produkty marki K2 to także komponenty ukierunkowane na szybki i wygodny montaż na każdym poszyciu dachowym. Marka K2 pozwala na mocowanie swoich konstrukcji na dachach płaskich, dachach skośnych pokrytych dachówką; dachach wykonanych z cementu włóknistego, eternitu, blachy stalowej falistej; dachach pokrytych blachą trapezową oraz dachach z ocynkowanych blach, powlekanych specjalnymi powłokami. Oznacza to, że możliwości zastosowania produktów K2 są praktycznie nieograniczone, a konstrukcje dachowe producenta sprawdzą się w każdej inwestycji. Dodatkowo pozwalają one na szybki i sprawny montaż, który znacząco skraca czas pracy instalatorów.

Po czwarte: wieloletnia jakość

Zastosowanie konstrukcji dachowych marki K2 to jednak przede wszystkim pewność wieloletniej trwałości i bezpieczeństwa instalacji. Instalatorzy PV doceniają najwyższą jakość zastosowanych w nich materiałów i zaawansowane technologie towarzyszące produkcji komponentów. To nie wszystko – K2 to także kompleksowe testy – m.in. próby obciążenia wiatrowego i śniegowego oraz 12-letnia gwarancja. Wszystko to przekłada się na niezawodność i wytrzymałość komponentów oraz pewność bezpieczeństwa dostarczanych klientom rozwiązań fotowoltaicznych.