K2 to jeden z najczęściej wybieranych przez instalatorów producentów komponentów fotowoltaicznych, doceniany przede wszystkim za jakość oferowanych konstrukcji. Równocześnie jednak K2 to szereg udogodnień dla pracowników branży PV, jak chociażby o 50% szybszy, w porównaniu do konkurencyjnych produktów, montaż czy rozwiązania cyfrowe, usprawniające pracę. Jednym z nich jest system K2 Base, w którym ekspresowo i intuicyjnie zaprojektujesz fotowoltaikę. Sprawdź, jak z niego korzystać.

 

K2: szybsza i wygodniejsza praca instalatora

 

K2 to producent najwyższej jakości konstrukcji pod panele PV, który słynie z dostarczania solidnych i bezpiecznych rozwiązań dla fotowoltaiki. Równocześnie to marka ukierunkowana na potrzeby instalatorów. Wszystkie oferowane przez nią produkty i narzędzia mają za zadanie skrócenie czasu ich pracy i zautomatyzowanie wykonywanych zadań. Tyczy się to jednak nie tylko uproszczonego procesu montażu konstrukcji producenta, ale także samego projektowania instalacji, dzięki oferowanym rozwiązaniom internetowym. Marka K2 intensywnie ukierunkowuje się bowiem na cyfryzację, wdrażając szereg narzędzi, które umożliwiają wykonanie pracy w minimalnym czasie i ograniczonym wysiłkiem. Jednym z nich jest K2 Base – system, który pozwala maksymalnie skoncentrować się na swojej działalności podstawowej, ograniczając zbędne procedury formalne. Równocześnie to program służący bardziej optymalnemu planowaniu systemów fotowoltaicznych i niezawodnej realizacji projektów dla swoich klientów. Jak działa K2 Base? Sprawdź.

 

System K2 Base – co zyskujesz?

 

K2 Base to bezpłatne oprogramowanie, dostępne online, którego zadaniem jest ułatwienie procesu projektowania fotowoltaiki. Nie musisz pobierać go na swój komputer, wystarczy, że zarejestrujesz się w systemie, by móc nieodpłatnie korzystać z rozwiązania producenta, a także mieć zawsze dostęp online do wykonanych przez siebie projektów. K2 Base to dedykowane oprogramowanie, które pozwala na wygodne i łatwe tworzenie projektów instalacji fotowoltaicznych, eliminując ryzyko popełnienia błędów na etapie planowania. Rozwiązanie bazuje na zdjęciach satelitarnych i narzędziach graficznych oraz pozwala na zweryfikowanie poprawności planowanego do wdrożenia systemu poprzez wykonanie wszystkich niezbędnych obliczeń wytrzymałościowych, w zgodzie z normą PN-EN. To nie wszystko – oprogramowanie umożliwia także wygenerowanie listy materiałów, które będą niezbędne do zrealizowania planowanego do wdrożenia systemu PV, co dodatkowo wyeliminuje ryzyko popełnienia błędów na etapie zakupów i szacowania potrzebnych komponentów.

 

K2 Base – jak używać?

 

Przy pomocy K2 Base w zaledwie pięciu prostych krokach zaplanujesz projekt systemu fotowoltaicznego dla dachów płaskich i spadzistych o różnych poszyciach. Oprogramowanie posiada bardzo intuicyjny dashboard, który pozwoli Ci wygodnie i efektywnie zarządzać swoimi projektami – dostępnymi w każdej chwili, online. System K2 Base umożliwia także transfer danych z programu Eturnity Solar Expert – jednego z kluczowych producentów oprogramowania służącego wymiarowaniu, sprzedaży i wdrażaniu, m.in., fotowoltaiki.

 

Prace nad projektem fotowoltaiki rozpocznij od zarejestrowania się w systemie i załóż swoje konto w K2 Base – jeśli je posiadasz, od razu zacznij projektowanie.

 

Krok pierwszy:

Dodaj nowy projekt, podając adres, pod którym planujesz zamontować instalację PV – dzięki zintegrowaniu z Google Maps system automatycznie zaciągnie widok z lokalizacji, a także charakterystyczne dla niej warunki meteorologiczne – np. możliwe obciążenie systemu wiatrem czy śniegiem. Dzięki tego rodzaju integracji możliwe będzie dobranie w późniejszych krokach najbardziej bezpiecznego i trwałego systemu mocowania paneli  PV.

 

Krok drugi:

Określ kategorię terenu oraz wskaż: rodzaj, kształt i poszycie dachu, na którym ma powstać planowana instalacja PV.

 

Krok trzeci:

Na podglądzie budynku, zwizualizowanemu dzięki Google Maps, zaznacz dach, na którym instalowana będzie fotowoltaika, by system automatycznie pobrał jego dokładne wymiary. Uzupełnij także pozostałe brakujące informacje, np.: wysokości budynku, wysokość parapetu okapowego czy nachylenie dachu.

 

Krok czwarty:

W kolejnym kroku określ producenta i model modułów PV, z których chcesz wykonać instalację fotowoltaiczną oraz zaznacz obszar dachu, na którym się znajdą. Uzupełnij także niezbędne informacje, np. na temat ilości modułów.

 

Krok piąty:

K2 Base wygeneruje dla Ciebie raport PDF z podsumowaniem parametrów i planem montażu instalacji. Znajdziesz w nim dokładne analizy, precyzyjne dane oraz parametry planowanej do wdrożenia fotowoltaiki. Na tym etapie będziesz mógł również pobrać listę elementów niezbędnych do zakupu, by poprawnie i bez problemu wykonać realizację.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości, które daje system K2 Base? Wolisz przetestować projektowanie instalacji PV, w ramach oprogramowania, ze wsparciem? Zapraszamy do kontaktu mailowego: t.brzezinka@asenergy.pl – doświadczeniu Project Managerowie oficjalnego dystrybutora K2 na Polskę – marki AS Energy, pomogą Ci lepiej poznać to rozwiązanie.