Komponenty marki K2 to jeden z najczęstszych wyborów instalatorów PV. Nic dziwnego – firma oferuje najwyższej jakości konstrukcje fotowoltaiczne, które zapewniają prosumentom szereg korzyści, jak chociażby – wyjątkową trwałość, bezpieczeństwo systemu oraz wieloletnią gwarancję. Przede wszystkim jednak: konstrukcje K2 to produkty skoncentrowane na potrzebach instalatorów. Oferują szybki i wygodny montaż, narzędzie do projektowania instalacji i wiele innych funkcjonalności, które ułatwiają i skracają proces montowania instalacji PV. Jakich? Sprawdź.

 

Po pierwsze: montaż

Jednym z kluczowych argumentów przemawiających za wyborem konstrukcji K2 przez instalatorów PV jest wygoda montażu. System mocowania proponowany przez producenta jest niezwykle intuicyjny i banalny w obsłudze – niejednokrotnie porównywany do… składania perfekcyjnie dopasowanych do siebie klocków. Dodatkowo konstrukcje K2 można montować na każdym poszyciu dachowym – konkretnie: na dachach płaskich, dachach skośnych pokrytych dachówką; dachach wykonanych z cementu włóknistego, eternitu, blachy stalowej falistej; dachach pokrytych blachą trapezową oraz dachach z ocynkowanych blach, powlekanych specjalnymi powłokami. Pozwala to zastosować je w praktycznie każdej realizacji, a dodatkowo umożliwia instalatorom ich ekspresowe mocowanie na dachu. Przekłada się to więc na: oszczędność czasu i wyższą wydajność pracy – tak istotne z punktu widzenia montowania np. większych instalacji PV. Wybierając konstrukcje K2 możesz zamontować fotowoltaikę u klienta nawet o 50% szybciej niż w przypadku wyboru konkurencyjnych systemów. Dzięki temu oszczędzasz czas – swój i swoich pracowników, a także jesteś w stanie zamontować znacznie więcej instalacji PV tygodniowo.

 

Po drugie: pewność wybieranych rozwiązań

Systemy od marki K2 to konstrukcje poddawane bardzo precyzyjnym testom. Badane pod kątem obciążenia wiatrowego i śniegowego mogą bezpiecznie i stabilnie trzymać instalację PV zlokalizowaną w nawet najbardziej obciążonych warunkami pogodowymi obszarach. Ty z kolei możesz wybrać rozwiązanie, które odpowie potrzebom lokalizacji klienta, zapewni mu najwyższy poziom bezpieczeństwa, co z kolei przełoży się na jego zadowolenie z systemu, który zamontowałeś. Nie ma pewniejszego rozwiązania dla fotowoltaiki na dachu niż konstrukcje K2 – wybierając je masz gwarancję, że instalacja pozostanie nienaruszona i nie spadnie z dachu nawet pod wpływem najsilniejszego wiatru. Potwierdzeniem tego jest najdłuższa na rynku, aż 12-letnia gwarancja producenta, świadcząca o tym, że jest on po prostu… pewny oferowanych przez siebie rozwiązań.

 

Po trzecie: dostęp do komponentów

K2 pomyślało również o dostępności komponentów do budowy instalacji PV. Nie musisz obawiać się, że zabraknie Ci odpowiednich części w przypadku jej rozbudowy w przyszłości. System K2 oferuje bowiem bardzo precyzyjnie przemyślany i świetnie opracowany system montażowy. Bazuje on na powtarzalnej konstrukcji, dzięki czemu możesz pracować na marce K2 w dłuższej perspektywie czasu, bez obaw o to, że zabraknie Ci odpowiedniej części lub zostanie ona wycofana. Dzięki temu możesz mieć pewność, że system K2 to rozwiązanie stale aktualne. Dodatkowo korzystając z oferty jednego z największych na rynku dystrybutorów marki K2 – AS Energy – masz szybki dostęp do komponentów producenta. Są one zlokalizowane w magazynie firmy, w Rybniku – oznacza to, że nie wymagają sprowadzania z zagranicy oraz długiego oczekiwania na dostawę. To z kolei pozwala na szybką realizację, eliminuje opóźnienia w pracach oraz daje możliwość zamówienia brakującego produktu w nagłej sytuacji.

 

Po czwarte: dodatkowe korzyści

Wybierając ofertę marki K2 zyskujesz jednak znacznie więcej niż jakość, niezawodność i szybkość montażu. To szereg udogodnień dla instalatorów – chociażby program K2 Base, który oblicza obciążenie wiatrem i śniegiem, na które narażona będzie instalacja PV, zamontowana w określonej lokalizacji oraz podpowiada optymalne dla wskazanych parametrów systemy mocowania paneli. To również możliwość projektowania w programie nawet bardzo skomplikowanych instalacji i generowania listy PDF z planem montażu. To nie wszystko – AS Energy razem z K2 opracowało bezpłatne listy kontrolne dla instalatorów. Ułatwiają one zaopatrzanie się w komponenty marki potrzebne do realizacji określonego projektu – wystarczy, że złożysz zamówienie według checklisty, którą przygotowaliśmy, a unikniesz pomyłek i braków w swoich zakupach. Pozwoli to wyeliminować błędy i opóźnienia w procesie instalacji, a także przyspieszy proces składania zamówień: po raz kolejny oszczędzając czas pracy instalatora.  Nie posiadasz jeszcze swojej listy kontrolnej K2? Napisz na: biuro@asenergy.pl, by otrzymać bezpłatny egzemplarz.