Montaż fotowoltaiki na gruncie to coraz częściej nie tylko konieczność – w przypadku małych przestrzeni dachowych, ale także… interesująca alternatywa. Konstrukcje naziemne okazują się funkcjonalne, pozwalają na mądre zagospodarowanie przydomowej przestrzeni oraz dają możliwość utrzymania spójnego wyglądu domu, bez konieczności zakrywania poszycia. Jeśli na dodatek są to konstrukcje naziemne Tree Systems, zapewniają także najwyższą trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne. 

 

Nie tylko na dachu

Przywykliśmy do myśli, że panele PV montowane są w większości przypadków na dachach budynków, a konstrukcje naziemne to ostateczność, z której korzystamy, kiedy dach nie daje możliwości montażu. To zdarza się jednak coraz rzadziej – oferta systemów montażowych do dachów jest tak szeroka, że pozwala na mocowanie praktycznie na każdym poszyciu. Coraz częściej jednak decydujemy się na mocowanie fotowoltaiki na gruncie z własnej woli, widząc w tej metodzie szereg zalet. To nie tylko szansa odsłonięcia dachu, kiedy zależy nam na jego wizualnych aspektach, ale także możliwość zagospodarowania niewykorzystanych przestrzeni ogrodowych. Czy jednak mocowanie fotowoltaiki na gruncie jest bezpieczne i trwałe? Oczywiście – pod warunkiem, że korzystamy z komponentów fotowoltaicznych od sprawdzonych i solidnych producentów.

 

Tree Systems – rewolucja w branży PV 

Tree Systems to włoski producent innowacyjnych, opatentowanych przez markę, rozwiązań konstrukcyjnych do fotowoltaiki, które inspirowane są…drzewami. Wykonana przy ich pomocy instalacja PV jest zakorzeniona w gruncie, dokładnie tak, jak drzewa. Innowacyjna jest jednak nie tylko metoda mocowania fotowoltaiki na konstrukcjach Tree Systems – ale także trwałość, którą zapewniają rozwiązania marki. Znajdują one zastosowanie w każdych warunkach, wprowadzając swego rodzaju rewolucję w dotychczasowych sposobach montażu paneli PV.

 

Jak działają konstrukcje naziemne Tree Systems?

Konstrukcje Tree Systems są oparte na innowacyjnym systemie zakotwiczania w ziemi. Dzięki temu instalacje PV na nich oparte cechują się znacznie wyższym poziomem wytrzymałości, co z kolei pozwala na mocowanie ich na wyjątkowo wymagających podłożach. Konstrukcje te znajdują zastosowanie w systemach fotowoltaicznych na całym świecie, dzięki temu, że gwarantują niezawodność i trwałość, a także wydajność – mocowane nawet w bardzo ekstremalnych warunkach podłoża. Co istotne, konstrukcje Tree Systems bazują na fundamencie zapewniającym znacznie silniejszy opór niż, klasycznie stosowane w przypadku montażu fotowoltaiki, śruby i pale. Kotwica systemu jest przytrzymywana ciężarem podłoża, co zapewnia jej większą stabilność. Potwierdzają to liczne certyfikaty, którymi nagrodzono markę oraz instalacje PV na całym świecie, mocowane w newralgicznych miejscach, z użyciem systemu producenta.

Tree Systems – tam, gdzie inni nie dotrą

Przykłady? Z systemami marki zamocujesz fotowoltaikę zarówno na bardzo miękkim podłożu, jak np. piasek czy pustynny teren, ale także tym skrajnie twardym – np. asfalcie – i to bez konieczności usuwania go. Rozwiązania te pozwalają zamocować panele PV na podłożu kamienistym, bogatym w liczne głazy czy skały. Dodatkowo możemy z pomocą konstrukcji Tree Systems montować fotowoltaikę na obszarze o ograniczonej głębokości montażu – np. na składowiskach odpadów. Oferta producenta odpowiada również na potrzeby wszystkich, którzy chcą posiadać panele PV na stromym gruncie – np. zboczach. Producent gwarantuje trwałość konstrukcji nawet przy nachyleniach pod kątem 40°-45°. Tree Systems wprowadzając swój innowacyjny system montażowy stał się niejako prekursorem montażu rozwiązań fotowoltaicznych w nietypowych miejscach, gruntach i terenie o wymagającym ukształtowaniu – z jego pomocą możemy przytwierdzić panele PV nawet na wiatach garażowych.

Montaż, który pokochasz

Tree Systems to także studio projektowe, w którym producent nieustannie ulepsza swoje systemy ukierunkowując je nie tylko na niezawodność i trwałość, ale także szybki i wygodny montaż. Celem marki jest maksymalne uproszczenie pracy instalatorom PV – już dziś montaż konstrukcji często nie wymaga żadnych prac fundamentowych czy ciężkiego sprzętu.  To jest z kolei spójne z ideą mocowania fotowoltaiki w miejscach wymagających, do których tego rodzaju sprzęt nie byłby w stanie dotrzeć.

Sprawdź kompletną ofertę konstrukcji naziemnych Tree Systems do fotowoltaiki u AS Energy.