AS Energy postawiła na współpracę ze światowymi potentatami  w produkcji paneli, inwerterów i konstrukcji dla fotowoltaiki – JinkoSolar, Sharp, Solis oraz K2 i Tree System. W swojej ofercie ma także klimatyzatory i pompy ciepła marki Kaisai

Panele i moduły fotowoltaiczne renomowanych producentów

Głównym dostawcą paneli fotowoltaicznych jest JinkoSolar, jeden z największych dostawców PV na świecie według rankingu Bloomberg Tier 1. Firma oferuje innowacyjne rozwiązanie m.in. panele fotowoltaiczne monokrystaliczne. Ogromna, licząca ponad 15 tys. pracowników, firma dysponuje 7 bazami na całym świecie, które produkują konstrukcje fotowoltaiczne dla odbiorców indywidualnych, a także podmiotów z sektora publicznego oraz komercyjnego. JinkoSolar prowadzi stale badania nad skutecznością swoich produktów, następnie wdraża ich wyniki w życie, czyniąc oferowane produkty jednymi z najbardziej wydajnych pod kątem mocy modułów.

AS Energy współpracuje także z marką Sharp, której moduły fotowoltaiczne użytkowane są na całym świecie w szerokim zakresie zastosowań i środowisk. Panele pozostają niezawodne w każdym klimacie – od polarnego po ekstremalnie wilgotny i gorący. W ofercie marki Sharp można znaleźć szeroki wybór wysokowydajnych modułów PV, które świetnie sprawdzają się w instalacjach mieszkalnych, przemysłowych/komercyjnych i wolnostojących. Produkty z obszaru branży energii słonecznej stanowią jednak zaledwie część oferty firmy SHARP, która wyspecjalizowała się w bardzo wielu zaawansowanych technologicznie produktach, a o jej stabilności rynkowej stanowi m.in. klasa Tier 1 w rankingu agencji Bloomberga.

Najwyższej jakości falowniki  i inwertery do fotowoltaiki

Falowniki oferowane przez AS Energy pochodzą z firmy Ginlong Technologies, wiodącego producenta tych urządzeń na świecie. Zgromadzone na przestrzeni kilkunastu lat funkcjonowania firmy doświadczenia sprawiły, że z sukcesem dostarcza na rynek doceniane przez miliony użytkowników domowych ekonomiczne rozwiązania ekologiczne. Równocześnie jednak firma realizuje zaawansowane projekty fotowoltaiczne dla klientów komercyjnych oraz przemysłowych. Inwertery Ginlong Technologies, znane pod nazwą Solis, posiadają liczne certyfikaty jakości.

Solis uchodzi za najlepszą markę tych urządzeń według międzynarodowego instytutu badawczego EuPD Research.

Stabilne i trwałe konstrukcje do montażu fotowoltaiki

Konstrukcje do montażu instalacji fotowoltaicznych produkuje firma K2. To znany i ceniony producent innowacyjnych oraz niezwykle funkcjonalnych produktów. Firma od 2004 roku opracowuje rozwiązania umożliwiające montaż najwyższej jakości konstrukcji fotowoltaicznych na całym świecie. Konstrukcje pod panele fotowoltaiczne K2 projektuje wewnętrznie, dbając o to, by były one optymalizowane pod kątem potrzeb użytkowników, a sam produkt rozwijany zgodnie z tempem rozwoju rynku fotowoltaiki na świecie. Połączenie najwyższej jakości wykonania z nieustannym podążaniem za rynkowymi trendami sprawia, że konstrukcje fotowoltaiczne dachowe od K2 z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Producent K2 opracował także intuicyjne narzędzie K2 Base, które pozwala na zaprojektowanie profesjonalnej instalacji PV samodzielnie.

Na polskim rynku jest także dostępna, dzięki AS Energy, oferta rewolucyjnego systemu montażu naziemnych konstrukcji fotowoltaicznych włoskiej firmy Tree System. Działa on na zasadzie korzeni drzew – zakotwicza się w ziemi, gwarantując wysoki stopień wytrzymałości. Firma posiada własne studio projektowe, które stale pracuje nad ulepszaniem produktów i tworzeniem nowych rozwiązań usprawniających montaż. Do tej pory na całym świecie zbudowano ponad 400 instalacji fotowoltaicznych z wykorzystaniem konstrukcji Tree System.

Niezbędne i niezawodne akcesoria do instalacji fotowoltaicznej

Do efektywnego funkcjonowania wszystkich elementów instalacji fotowoltaicznej niezbędne są odpowiednie akcesoria elektryczne do fotowoltaiki. W tego typu produktach ważne jest, aby rozwiązania zagwarantowały ekonomiczne i bezpieczne zasilanie instalacji. AS Energy współpracuje w tym zakresie z renomowanymi dostawcami: Helukabel Polska oraz Phoenix Contact.

Oprócz systemów związanych z fotowoltaiką, AS Energy oferuje także klimatyzatory i pompy ciepła  Kaisai. To marka własna grupy Klima-Therm, która od ponad 20 lat działa w branży HVACR, dostarczając zaawansowane rozwiązania klimatyzacyjne, wentylacyjne, chłodnicze i grzewcze. Urządzenia Kaisai uznawane są za jedne z najbardziej innowacyjnych produktów klimatyzacyjnych w obiektach mieszkalnych oraz użyteczności publicznej.