Marka Trina Solar uznawana jest za jednego z trzech, największych na świecie, producentów paneli fotowoltaicznych. Jej produkty słyną z zastosowania w nich zaawansowanych technologii oraz rozwiązań wpływających na najwyższy poziom innowacyjności. Firma, obecna na ponad stu rynkach, specjalizuje się przede wszystkim w rozwiązaniach magazynujących z obszaru smart energy oraz panelach fotowoltaicznych, w sprzedaży których stała się jednym z liderów. Równocześnie szczyci się także mianem wiodącego podmiotu w zakresie transformacji dotychczasowych systemów energetycznych na rozwiązania zeroemisyjne. Sprawdź, dlaczego rozwiązania Trina Solar to dobry wybór dla każdej inwestycji. 

 

Trina Solar: światowy lider komponentów PV

Trina Solar to znany i ceniony na świecie producent rozwiązań dla fotowoltaiki. Marka ta powstała w 1997 roku w Chinach i była jedną z pierwszych firm PV na tamtejszym rynku. Dziś utożsamiana z szeroką ofertą modułów fotowoltaicznych i rozwiązań z obszaru inteligentnego zarządzania energią, aktywnie włącza się w badania nad projektami fotowoltaicznymi, inteligentnymi mikrosieciami, wieloenergetycznymi systemami komplementarnymi, a także platformami energetycznymi w chmurze. Wszystko to sprawia, że Trina Solar zyskała miano podmiotu aktywnie zaangażowanego w transformację systemów energetycznych na zeroemisyjne i przyjazne środowisku, a jej rozwiązania są stosowane w realizacjach o różnorodnej skali, na całym świecie. Najbardziej popularnym rozwiązaniem marki są panele fotowoltaiczne, które znane są z pobicia aż 25 światowych rekordów efektywności ogniw słonecznych oraz z wyjątkowej mocy.  W ofercie AS Energy znajdziesz szeroką ofertę paneli Trina o zakresie mocy od 420 do aż 510 Wp, co pozwala na wykorzystanie ich w inwestycjach o różnej skali. Dlaczego warto postawić właśnie na moduły tego producenta? Wyjaśniamy.

 

Panele fotowoltaiczne Trina Solar: pewne i innowacyjne rozwiązania

Moduły PV to urządzenia, które bezpośrednio wpływają na wydajność i niezawodność instalacji fotowoltaicznej. To one odpowiadają za pobieranie energii ze słońca oraz przekształcanie jej w prąd stały, który docelowo przy pomocy inwertera modyfikowany jest na ten zmienny, wykorzystywany w klasycznych instalacjach. Przy wyborze paneli PV kluczowe jest więc znalezienie rozwiązań, które zapewnią odpowiednią wydajność, w zamocowanym obszarze, a także wieloletnie, bezawaryjne działanie. Warunki te spełniają moduły fotowoltaiczne od Trina Solar, które znane są ze swojej wyjątkowej wydajności, a także szeregu testów i certyfikatów potwierdzających ich niezawodność. Na ich bezawaryjność wpływa także sprawdzona i solidna konstrukcja, która opiera się podstawowym zagrożeniom, jak wilgoć, zmiany temperatury, mikropęknięcia czy zjawisko PID, oraz dająca poczucie bezpieczeństwa gwarancja.

 

Niezawodność rozwiązań

Zdecydowana większość paneli z oferty Trina Solar to moduły typu szkło-folia z ogniwami PERC, które cięte są na pół. To szeroko stosowane w branży rozwiązania konstrukcyjne, które słyną ze swojej niezawodności i wydajności. W ofercie marki można jednak znaleźć także propozycje typu szkło-szkło, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów oraz sprawdzą się, narażone nawet na ekstremalne warunki. Urządzenia marki posiadają wymagane certyfikaty IEC 61215 oraz IEC 61730, które zaświadczają o bezawaryjności modułów w pierwszych latach pracy instalacji. Dodatkowo, wszystkie oferowane przez Trina Solar produkty są odporne na mgłę solną, co potwierdza certyfikat IEC 61701 oraz amoniak – czego dowodzi IEC 62716. Wybrane modele zapewniają także odporność na piach i pył, potwierdzoną certyfikatem IEC 60068. Dzięki temu produkty marki mogą być stosowane w lokalizacjach o dużym zanieczyszczeniu, w pobliżu obiektów przemysłowych czy na terenach nadmorskich. To jednak nie wszystko – panele Trina Solar od lat są poddawane wymagającym testom PVEL, które wskazują na to, że urządzenia marki są ponadprzeciętnie odporne na wymagające czynniki zewnętrzne.

 

Wydajność paneli Trina Solar

Moduły PV Trina Solar to bardzo szeroka oferta urządzeń o różnym zakresie mocy sięgającym od 375 W do nawet 670 W. Wszystkie modele paneli cechują się jednak wysoką wydajnością, która rozumiana jako szacunkowa roczna produkcja energii z 1 m2 instalacji. Zgodnie z deklaracjami producenta sięga ona od 228 kWh/rok/m2 do nawet 250 kWh/rok/m2 w przypadku rozwiązań o wysokiej mocy. Oznacza to, że Trina Solar oferuje panele o wysokim i konkurencyjnym poziomie wydajności, które sprawdzą się w wielu różnorodnych realizacjach. Równocześnie oferują one atrakcyjne ceny, co dodatkowo przemawia za ich wyborem.

 

Wiarygodność producenta i gwarancja

Z punktu widzenia prosumenta istotnym czynnikiem, wpływającym na trafność wyboru paneli PV, jest także renoma ich producenta. To właśnie wiarygodność marki przekłada się chociażby na realną ochronę gwarancyjną produktu, możliwość wyegzekwowania jej warunków czy wsparcie serwisowe. Jak wygląda to w przypadku Trina Solar? Marka oferuje w standarcie od 12 do 15 lat gwarancji – w zależności od modelu paneli PV oraz aż 25 lat ochrony w przypadku serii Vertex S +, która posiada wzmocnioną konstrukcję szkło-szkło. Zapisy umowy gwarancyjnej każdorazowo mają charakter standardowy, a więc prosument nie musi obawiać się ich niejasności. Dodatkowo Trina Solar to także renomowany producent – firma jest ogromnym podmiotem zatrudniającym tysiące ludzi, produkującym ponad 8GWp paneli rocznie, oraz kontrolującym osobiście każdy etap produkcji oferowanych paneli.

 

I choć w Polsce marka nie posiada swojego oddziału, zamawiając jej produkty z oferty AS Energy zyskujesz pewność bezpieczeństwa zakupu u autoryzowanego dystrybutora. Producent  udziela także wsparcia technicznego klientom w Polsce. Wszystko to sprawia, że panele Trina Solar to pewny i opłacalny wybór, który z powodzeniem dopasujesz do realizacji o różnorodnych skalach. Zyskujesz nie tylko zaawansowane technologicznie rozwiązania, pewność bezawaryjnego działania, ale także bezpieczne warunki gwarancyjne.

 

Chcesz zastosować panele fotowoltaiczne Trina Solar w swoich realizacjach? Zapraszamy do kontaktu: doradca@asenergy.pl lub +48 662 355 281.