Panele fotowoltaiczne to przyjazne dla środowiska rozwiązanie, będące jednym z najlepszych sposobów na obniżenie rachunków za prąd i zyskanie niezależności energetycznej. Nie każdy system będzie jednak w równym stopniu wydajny i funkcjonalny. Poszukując najlepszych produktów na rynku, warto skierować uwagę na markę AS Energy – dystrybutora nowoczesnych instalacji PV.

Instalacje fotowoltaiczne cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Jak podają Polskie Sieci Elektroenergetyczne moc zainstalowana fotowoltaiki w Polsce na koniec września 2020 roku wyniosła 2,7 GW. Oznacza to wzrost o 6,1% w ciągu miesiąca i aż 166,3% rok do roku. Przekłada się to na rozrost sektora PV i pojawianie się na rynku nowych marek działających w tym obszarze. Jedną z nich jest AS Energy, która proponuje kompletne zestawy fotowoltaiczne, a swoją ofertę kieruje do klientów biznesowych: instalatorów, firm wykonawczych, biur projektowych, sklepów oraz hurtowni solarnych.

Najwyższa jakość instalacji PV

AS Energy stawia na współpracę ze światowymi liderami branży fotowoltaicznej – w asortymencie dostępne są produkty tak znanych marek jak Jinko Solar, K2 i Solis.

Jinko Solar jest nie tylko największym producentem ogniw fotowoltaicznych na świecie, ale także (zgodnie z analizą Bloomberg New Energy Finance) najbardziej opłacalnym. Proponowane przez firmę moduły monokrystaliczne wyróżniają się doskonałą sprawnością, odpornością na trudne warunki atmosferyczne oraz wysoką wydajnością nawet przy niskim nasłonecznieniu.

Solis to z kolei, według międzynarodowego instytutu badawczego EuPD Research, najlepsza marka falowników. To one jako pierwsze przeszły testy niezawodności PVEL, a w testach walidacyjnych DNV-GL wykazały najwyższe prognozy żywotności (w kategorii inwerterów stringowych). W ofercie AS Energy dostępne są w wersji jednofazowej, trójfazowej oraz trójfazowej 5G.

Natomiast K2 produkuje innowacyjne systemy montażowe – zarówno do dachów skośnych, jak i płaskich, o różnych typach wykończeń. Powstają one we własnym dziale rozwoju, co pozwala na ich stałą optymalizację.

Ukierunkowanie na promocję fotowoltaiki

AS Energy koncentruje się nie tylko na proponowaniu wysokiej jakości rozwiązań PV, ale również na szerzeniu wiedzy o fotowoltaice. W listopadzie 2020 roku marka AS Energy została członkiem wspierającym Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej Polska PV. – Zdajemy sobie sprawę, że jakość życia przyszłych pokoleń zależy od stosowania dobrych praktyk w chwili obecnej, dlatego chętnie angażujemy się w zwiększanie świadomości społeczeństwa na temat korzyści płynących z sięgania po odnawialne źródła energii. Wierzymy, że dołączenie do tej organizacji pozwoli nam propagować rozwój fotowoltaiki w Polsce – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy firmy RuckZuck, właściciela marki AS Energy.