Choć za początek ery paneli fotowoltaicznych uznaje się rok 1954 r., kiedy Daryl Chapin, Calvin Fuller oraz Gerald Pearson zbudowali w Bell Labs pierwsze krzemowe ogniwo fotowoltaiczne, to od obecnie produkowanych dzieli je przepaść. Wydajność wynosiła jedynie 4 proc., tymczasem panele produkowane obecnie przez lidera światowej fotowoltaiki – firmę Jinko Solar, osiągają 21 proc.! Wysoka jakość, świetne parametry produktów i  innowacyjność – to spowodowało, że AS Energy od lat współpracuje z tym producentem.

Tak świetne parametry techniczne są możliwe, ponieważ Jinko Solar stale prowadzi badania nad skutecznością swoich produktów, następnie wdraża ich wyniki w życie, co powoduje, że są jednymi z najbardziej wydajnych pod kątem mocy modułów na świecie. Firma zatrudnia ponad 1000 pracowników badawczo-rozwojowych oraz technicznych i to głównie dzięki ich osiągnięciom Jinko Solar został uznany za jedną z 50 „najmądrzejszych firm” w 2021 r. przez MIT Technology Review. To bardzo interesujący ranking, ponieważ uwzględnia innowacyjność w dziedzinie badań i rozwoju technologii słonecznych. Wpływowa publikacja technologiczna od 12 lat publikuje listę 50 firm, które najlepiej łączą innowacyjną technologię z efektywnym modelem biznesowym.

Ale to nie koniec sukcesów. Jinko Solar został uznany za najlepszego wykonawcę pod względem niezawodności modułów fotowoltaicznych za rok 2022. Analiza jest publikowana corocznie przez PV Evolution Labs. Tzw. karta wyników niezawodności modułów fotowoltaicznych ocenia moduły i producentów w ramach kompleksowego programu kwalifikacji produktów, który zapewnia niezależne dane dotyczące niezawodności i wydajności. Jinko Solar jest jednym z zaledwie dwóch producentów modułów PV, którzy osiem razy z rzędu otrzymali ocenę „Top Performer” od czasu jej wprowadzenia w 2014 r.

Według rankingu Bloomberg Tier 1 Jinko Solar to jeden z największych dostawców PV na świecie. Ogromna, licząca ponad 15 tys. pracowników firma, posiada łącznie 12 globalnych baz produkcyjnych w Chinach, Stanach Zjednoczonych, Malezji i Wietnamie. Obecnie produkty Jinko Solar trafiają do ponad 3 tys. klientów w ponad 160 krajach na całym świecie. Firma zajęła pierwsze miejsce w globalnych dostawach modułów w latach 2016-2019.

Jinko Solar po raz ósmy znalazł się także na liście Fortune China 500 – zajął 309. miejsce pod względem przychodów.

Spośród wielu paneli produkowanych przez Jinko Solar, w ofercie AS Energy znajduje się monokrystaliczny model JKM470M-7RL3-V o mocy 470 Wp. To najwyższej jakości panel wykonany w technologii Tiling Ribbon i Half Cell, które mają na celu wyeliminowanie przerwy między ogniwami i zwiększenie sprawności. W tym modelu wynosi ona 20,93 proc. W pierwszym roku degradacja modułu sięga 2 proc., natomiast liniowa 0,55 proc. Firma daje 12 lat gwarancji na produkt i 25 lat gwarancji na jednolitą moc liniową.