Mikroinwertery budzą coraz większe zainteresowanie osób chcących zainwestować w fotowoltaikę. Nic dziwnego – oferują swoim użytkownikom szereg technologicznych udogodnień, są znacznie bezpieczniejsze, a także stanowią niezwykle perspektywiczne i funkcjonalne rozwiązanie. Coraz częściej jednak prosumenci wybierają je nie tylko z uwagi na jakość, ale także praktycznie nieograniczone możliwości rozbudowy. Poznaj zalety mikroinwerterów Enphase.

 

Mikroinwertery – właściwie czym są?

Zadaniem mikroinwerterów, dokładnie tak, jak i inwerterów, jest przekształcanie prądu stałego, generowanego przez panele fotowoltaiczne, w prąd zmienny. W przeciwieństwie jednak do tradycyjnych inwerterów współpracujących z całą instalacją PV,  mikroinwertery są przeznaczone do pracy z jednym modułem. Stanowią więc rozwiązanie umożliwiające prosumentowi rozbudowę istniejącej instalacji fotowoltaicznej w szybki i prosty sposób, a także pozwalają na montaż nawet jednego modułu i obsługę bardzo niewielkich systemów.

 

Mikrofalowniki od Enphase

Wybierając mikroinwertery marki Enphase prosumenci otrzymują trwały i sprawdzony produkt. Firma działająca na rynku fotowoltaicznym od 2006 roku posiada w swojej ofercie IQ Microinverter, który został oparty na przełomowej technologii półprzewodnikowej. Urządzenie to jest kompatybilne z niemal wszystkimi panelami słonecznymi dostępnymi na rynku, a w połączeniu z najwyższej jakości technologią akumulatorową staje się on jednym z czołowych rozwiązań oferowanych przez branżę PV.

 

Zalety mikroinwerterów Enphase

Kluczowymi cechami wyróżniającymi mikroinwertery Enphase na tle innych systemów, dostępnych na rynku są: ich wyjątkowa trwałość i gwarancja ponadprzeciętnego bezpieczeństwa. Dzięki łączeniu jednego mikroinwertera do jednego panelu PV, w przypadku awarii, uszkodzony zostanie tylko jeden moduł, a nie cała instalacja. W ten sposób użytkownik zyskuje pewność, że będzie mógł w efektywny sposób korzystać z energii elektrycznej. To znacząca różnica w porównaniu do tradycyjnych instalacji zbudowanych na inwerterach łańcuchowych, gdzie awaria nawet jednego modułu mogła spowodować zatrzymanie pracy całego systemu. Ponadto, w mikrofalownikach Enphase zastosowano innowacyjną technologię Burst Mode, dzięki której możliwe jest pozyskiwanie energii elektrycznej nawet w pochmurne dni, kiedy światła jest zdecydowanie mniej. Gwarancją najwyższej jakości i trwałości urządzeń IQ Microinverter jest certyfikat klasy ochrony PI67. Dzięki podwójnie izolowanej obudowie polimerowej, w pełni odpornej na korozję, mikrofalowniki świetnie sprawdzą się nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Z kolei zastosowanie w nich własnych MPP-trackerów sprawia, że zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników – będą mogli nie tylko budować instalacje PV na nietypowych dachach, ale również monitorować poszczególne panele z osobna. Dodatkowo system Enphase nie powoduje zwarć – przez brak wysokiego napięcia stałego (DC). To sprawia, że ryzyko powstania pożaru zmniejszone zostaje praktycznie do zera. W celu zapewnienia prosumentom najwyższego poziomu bezpieczeństwa, producent wyposażył także Enphase Energy w układ szybkiego wyłączania – rapid shutdown. W ten sposób użytkownik może w każdej chwili w łatwy i natychmiastowy sposób odciąć energię fotowoltaiczną.

Więcej niż bezpieczeństwo i jakość – funkcjonalna rozbudowa

Bezpieczeństwo i gwarancja jakości to nie jedyne zalety mikroinwerterów Enphase. Coraz częściej prosumenci i instalatorzy decydują się na mikrofalowniki z uwagi na ich funkcjonalność. Jej kluczowym przejawem jest możliwość nieograniczonej rozbudowy systemu. Stosując mikroinwertery Enphase prosument może rozpocząć tworzenie instalacji fotowoltaicznej nawet od jednego modułu. Rozwiązanie oferowane przez markę Enphase to produkt typu “plug-and-play”, dzięki czemu rozbudowa instalacji o kolejne elementy jest prosta i szybka. Jeśli użytkownik posiada więc już funkcjonującą fotowoltaikę i zależy mu na jej rozbudowie, w łatwy sposób zrobi to z mikroinwerterami Enphase. Nie trzeba w tej sytuacji dokonywać wymiany dużego inwertera na model, który obsłuży bardziej rozbudowany system. Wystarczy po prostu do każdego nowego panelu podpiąć jeden mikroinwerter Enphase. Pozwala to na funkcjonalne i bardzo wygodne zwiększenie wydajności instalacji PV. Dodatkowo mikroinwertery świetnie sprawdzą się w nowych systemach – jeśli nie wiesz jak duże będzie Twoje zapotrzebowanie na prąd, dzięki mikrofalownikom możesz zamontować nawet jeden panel PV, a z czasem rozbudowywać swoją fotowoltaikę – wraz z rosnącymi potrzebami energetycznymi Twojego domu lub firmy. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii od Enphase, prosument zyskuje więc gwarancję niezawodności sprzętu, a także uproszczenie samych procesów: produkowania, zarządzania energią elektryczną oraz dopasowywania instalacji PV do swoich potrzeb.

 

Masz pytania dotyczące mikroinwerterów Enphase? Chcesz lepiej poznać naszą ofertę?  Napisz do nas: biuro@asenergy.pl lub zadzwoń: +48 32 440 98 62.