Innowacyjna technologia mikroinwerterowa firmy Enphase daje instalatorom i prosumentom szereg korzyści. To nie tylko znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa, oparty na nowatorskim systemie mocowania jednego mikrofalownika z jednym panelem PV. To także wygodna możliwość rozbudowy układu w przyszłości, maksymalizacja wydajności oraz optymalizacja procesu zarządzania pozyskaną energią. Jesteś zainteresowany stosowaniem produktów Enphase w montowanych u klientów instalacjach? Przygotowaliśmy dla Ciebie praktyczny poradnik, z którego dowiesz się, m.in., jak krok po kroku zamocować mikrofalowniki.

 

Enphase: technologia przyszłości

 

Produkty marki Enphase to innowacja na skalę światową. Mikroinwerter IQ, z którego zasłynęła marka, przekształca cząstki kwantowe światła – fotony – w prąd przemienny, stosowany na co dzień. Zapewnia jednak znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa finalnej instalacji PV, która bazuje na innym niż dotychczas stosowane, tradycyjne inwertery łańcuchowe, systemie mocowania. Układy pracujące na mikroinwerterach Enphase opierają się na montowaniu jednego mikrofalownika do jednego panelu PV – jeśli więc w sytuacji bardzo rzadkiej, dojdzie do awarii, uszkodzony zostanie tylko jeden panel, a pozostałe elementy instalacji pozostaną bezpieczne. Nadal kontynuowany będzie także proces produkcji zielonej energii przez sprawnie działające moduły. Bezpieczeństwo instalacji PV z mikroinwerterami Enphase wzmacnia także wbudowany układ rapid shutdown, który umożliwia szybkie i wygodne odcięcie energii PV w sytuacji zagrożenia.  Fotowoltaika z zastosowaniem produktów marki daje również szereg dodatkowych korzyści, jak chociażby nieograniczone możliwości rozbudowy. Mikroinwertery Enphase to produkty typu plug and play, które pozwalają na bardzo wygodne powiększanie instalacji PV wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Dzięki technologii Burst Mode możesz z kolei pozyskiwać ją nawet w pochmurne dni. Dodatkowo mikroinwertery są kompatybilne z większością paneli PV i pozwalają na mocowanie na najbardziej niestandardowych poszyciach. Nie dziwi więc rosnące zainteresowanie produktami marki – klienci chcą inwestować w rozwiązania jakościowe i gwarantujące najwyższy poziom funkcjonalny, a instalatorzy chcą oferować im systemy pewne, sprawdzone i niezawodne. Wiąże się z tym chęć lepszego poznania zasad montażu mikroinwerterów Enphase i zaznajomienia się z kolejnymi krokami budowy instalacji PV, która na nich bazuje.

 

Poradnik – montaż i rozbudowa instalacji PV z komponentami Enphase

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom instalatorów PV oraz docelowych prosumentów, AS Energy – oficjalny dystrybutor Enphase, opracowało poradnik na temat montażu produktów marki. W dostępnym bezpłatnie informatorze, zawarte zostały wyłącznie praktyczne informacje, które prezentują montaż mikroinwerterów krok po kroku. Z poradnika dowiesz się, m.in., jakie są niezbędne komponenty do budowy lub rozbudowy instalacji PV z mikrofalownikami, poznasz ich rolę w układzie oraz strukturę fotowoltaiki bazującej na produktach Enphase. Przede wszystkim jednak, opracowany przez AS Energy, plik to vademecum wiedzy na temat montażu komponentów marki – poradnik zawiera praktyczną instrukcję prezentującą, jak krok po kroku zamontować poszczególne elementy. Całość została wzbogacona funkcjonalnymi zdjęciami, które obrazują poszczególne etapy prac.

 

  • Rosnące zainteresowanie mikroinwerterami Enphase sprawiło, że jako oficjalny dystrybutor marki, postanowiliśmy przygotować bezpłatne i wygodne narzędzie do codziennej pracy z tymi produktami. Instalatorzy zwracają się do nas z pytaniami odnośnie mikrofalowników czy systemu ich montażu, a my chcemy rozwiać ich wątpliwości i ułatwić poznanie marki. Cyklicznie organizujemy bezpłatne szkolenia z mikroinwerterów Enphase (kolejne już 23.11), a teraz zdecydowaliśmy się opracować funkcjonalny poradnik, który będzie ich uzupełnieniem. Dzięki temu instalatorzy mogą w każdej chwili skorzystać z fachowej instrukcji i praktycznej wiedzy zebranej w pigułce – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy marki AS Energy.

 

Zapraszamy do pobrania poradnika z zakresu montażu mikroinwerterów Enphase tutaj.

 

Masz pytania odnośnie produktów marki lub treści zawartych w informatorze?

Zapraszamy do kontaktu: biuro@asenergy.pl,+48 32 440 98 62.