Już 4. października zapraszamy na kolejną edycję szkolenia z zakresu mikroinwerterów Enphase, połączonego ze śniadaniem. Wydarzenie organizowane jest z myślą o instalatorach fotowoltaiki, którzy poszukują możliwości rozwoju w branży PV i chcą oferować swoim klientom najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania.

AS Energy, jako oficjalny dystrybutor marki Enphase, już po raz drugi organizuje wydarzenie skierowane do instalatorów fotowoltaiki. To właśnie z myślą o nich, 4. października, odbędzie się kolejna edycja szkolenia połączonego ze śniadaniem, na którym będą mogli poznać bliżej technologię mikroinwerterową.

  • Pierwsze szkolenie cieszyło się sporym zainteresowaniem instalatorów, którzy chcieli dowiedzieć się więcej na temat marki Enphase i innowacyjnych technologii, które stosuje w swoich produktach. Postanowiliśmy zorganizować więc kolejne odsłony eventu, podczas których przybliżymy uczestnikom mikroinwertery marki Enphase oraz zasady budowania instalacji PV w oparciu o nie – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy marki AS Energy.

Marka Enphase zasłynęła na rynku wdrożeniem innowacyjnego mikroinwertera IQ, który przekształca cząstki kwantowe światła w prąd przemienny. W przeciwieństwie do klasycznych inwerterów, produkt Enphase należy mocować w systemie: jeden mikrofalownik do jednego panelu PV. Pozwala to dodatkowo zabezpieczyć układ – w razie jakiejkolwiek awarii uszkodzeniu ulegnie zaledwie jeden panel. Instalacje fotowoltaiczne bazujące na mikroinwerterach Enphase są więc znacznie bardziej bezpieczne, prócz tego bazują na zaawansowanych technologiach oraz dają nieograniczone możliwości rozbudowy.

Podczas spotkania uczestnicy nie tylko poznają produkty Enphase, ale także dowiedzą się, czym różnią się one od klasycznych inwerterów. Szkolenie obejmie również część techniczną, w trakcie której instalatorzy dowiedzą się, jak montować mikroinwertery Enphase oraz jak konstruować i rozbudowywać z ich pomocą fotowoltaikę. Podczas spotkania możliwe będzie pozyskanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do instalacji, ale także obsługi tych rewolucyjnych urządzeń. Zainteresowanym uczestnikom zaprezentowane zostaną również argumenty sprzedażowe, które ułatwią  proponowanie docelowym prosumentom tego typu rozwiązań.

Szkolenie z mikroinwerterów połączone ze śniadaniem zaplanowane jest na 4 października 2023 w godzinach: 9:00 – 12:00, w siedzibie AS Energy ul. Rymera 19, Rybnik – Niedobczyce, showroom I piętro.

Zapisy na wydarzenie przyjmujemy pod adresem: d.demir@asenergy.pl – do 29.09.2023 r. Zapraszamy!