pompy ciepla ikona

Kaisai Pompy ciepła

Pompy ciepła 

Oficjalny dystrybutor Kaisai

Kaisai to marka własna grupy Klima-Therm, która od ponad 20 lat działa w branży HVACR, dostarczając zaawansowane rozwiązania klimatyzacyjne, wentylacyjne, chłodnicze i grzewcze. Poprzez wieloletnie inwestycje w technologię, urządzenia Kaisai uznawane są za jedne z najbardziej innowacyjnych produktów klimatyzacyjnych w obiektach mieszkalnych oraz użyteczności publicznej. Spełniają przy tym wymagania rynku i oczekiwania konsumentów w zakresie ekologii, bezpieczeństwa, oszczędności energii, cichej pracy, komfortu użytkowania i gwarancji.

ZOBACZ OFERTĘ

Pompa ciepła – Dlaczego warto?

Zalety pompy ciepla w domu

Pompa ciepła – jak to działa?

Pompa ciepła Kaisai to ekologiczny system grzewczy, który z roku na rok poszerza grono swoich zwolenników. Jej działanie polega na pobieraniu energii cieplnej ze środowiska naturalnego (wody, powietrza lub gruntu) i za pomocą przemian termodynamicznych wykorzystywaniu jej do ogrzewania lub chłodzenia budynku, a także do przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Pompa nie wytwarza zatem ciepła, a jedynie przenosi je ze źródła dolnego (otoczenie budynku) do źródła górnego (instalacja grzewcza). Swoje zastosowanie może znaleźć zarówno w budownictwie jednorodzinnym, wielorodzinnym, jak i komercyjnym – w sklepach, biurach czy lokalach usługowych.  Ogrzewanie pompami ciepła to obecnie najlepsze ogrzewanie dostępne na rynku.

Pompa ciepła – zastosowanie

DOMY

BUDYNKI MIESZKALNE

BIURA

BUDYNKI UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ

Korzyści płynące ze stosowania pompy ciepła

Pompa powietrze-woda  to z jednej strony dbałość o przyrodę (z powietrza zewnętrznego możesz pozyskać nawet 80% energii, nie emitując przy tym zanieczyszczeń), a z drugiej niskie koszty eksploatacji (wydatki związane z ogrzewaniem pomieszczeń i ciepłej wody użytkowej mogą spaść nawet czterokrotnie). Na uwagę zasługuje również wielofunkcyjny charakter pompy, która zimą ogrzewa budynek, a latem go chłodzi. Montaż pompy ciepła dostarcza, wiele korzyści. Dużym komfortem jest również możliwość dostosowania pracy instalacji do indywidualnych potrzeb użytkowników (pod względem temperatury wewnątrz pomieszczeń i pożądanych parametrów wody użytkowej).

Nowoczesne pompy ciepła Kaisai

Oferta AS Energy obejmuje pompy powietrze-woda, w tym pompy ciepła typu Split oraz Monoblok.  Urządzania te działają cicho, posiadają kompaktową budowę, a dzięki zastosowaniu sprężarki inwerterowej są efektywne i energooszczędne – współczynnik wydajności cieplnej COP wynosi nawet 5,20. Inteligentny układ automatyki zabezpiecza pompę ciepła przed uszkodzeniem, a pokrycie aluminiowych wymienników powłoką hydrofilową zwiększa ich odporność na korozję. Co istotne, pompa dostosowuje moc grzewczą do zapotrzebowania konkretnej instalacji. Dodatkowo w produktach Eco Home z serii ARCTIC zastosowano czynnik chłodniczy R32, który jest szczególnie przyjazny dla środowiska i bardziej wydajny w ekstremalnych warunkach. Urządzeniem Kaisai można sterować zdalnie za pomocą smartfona lub tabletu, wygodnie zarządzając w ten sposób jego pracą.

Pompa ciepła i instalacja PV – zgrany duet

Pompy ciepła doskonale działają także w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną. System PV może zasilić pompę poprzez wykorzystanie nadwyżki energii elektrycznej, która wcześniej trafiła do sieci. System PV może zasilić pompę poprzez wykorzystanie nadwyżki energii elektrycznej, która wcześniej trafiła do sieci. W ten sposób możesz odzyskać nawet 80% energii i przeznaczyć ją na wsparcie pompy ciepła Kaisai – to rozwiązanie szczególnie dobrze sprawdza się zimą.

Rodzaje pomp ciepła

W zależności od źródła, z którego pobierane jest ciepło, wyróżniamy trzy rodzaje pomp ciepła: pompę gruntową, pompę wodną i pompę powietrzną. Pompa gruntowa, której montaż wymaga mocnej ingerencji w otoczenie zewnętrzne, najczęściej jest stosowana przy nowo powstałych inwestycjach. Ciepło jest tutaj czerpane z gruntu – utrzymuje on stałą, dodatnią temperaturę podczas sezonu grzewczego, co jest największą zaletą tego rozwiązania i przekłada się na wysoką efektywność. Trudności dostarcza z kolei sam montaż, do którego można wykorzystać sondy pionowe lub kolektory poziome. Pierwsze z nich to pojedyncze pętle z rur umieszczone w odwiertach głębokich na kilkadziesiąt metrów. Ich wykonanie wymaga specjalistycznego sprzętu i pociąga za sobą wysokie koszty. Drugie to natomiast wężownice z rur wypełnionych płynem niezamarzającym, zakopane na głębokości 1-2 m. Są łatwiejsze do wykonania, ale zajmą kilkaset metrów wolnego terenu, którego nie można dodatkowo zagospodarować poprzez np. nasadzenie drzew czy wykonanie podjazdu.

Pompa wodna również wykazuje się wysoką wydajnością, a jej zastosowanie wymaga dostępu do dużych, podziemnych cieków wodnych. W tym przypadku koszty inwestycyjne również są wysokie, a dodatkowo jakość wody może okazać się nieodpowiednia, co przełoży się na potrzebę ciągłej obsługi (np. przy czyszczeniu filtrów).

Rozwiązaniem, które zyskuje obecnie największą popularność, są pompy powietrzne. Można je w łatwy sposób zainstalować w budynku, mają małe potrzeby techniczne i nie generują wysokich kosztów. Powietrzne pompy ciepła dzielą się na dwa rodzaje: powietrze-powietrze (nawiew ciepłego powietrza do wewnątrz) oraz powietrze-woda (ciepło transportowane do obiegu grzewczego i zbiornika z wodą). Ten typ pomp ciepła jest najwygodniejszy w zastosowaniu (nie wymaga dostępu do pokładów wód ani przekopywania działki), a ze względu na niewielkie koszty zwraca się najszybciej. Temperatury panujące za oknem zmieniają się w bardzo szerokim zakresie, dlatego warte uwagi są te modele pomp ciepła, które są w stanie pracować nawet w czasie siarczystego mrozu.