Instalacja PV „zakorzeniona” w podłożu niczym… drzewo – takie innowacyjne rozwiązanie proponuje firma Tree System, której produkty wzbogaciły naszą ofertę. Te nowoczesne konstrukcje naziemne stanowią solidną bazę do montażu paneli fotowoltaicznych i znajdują zastosowanie w każdych warunkach.

Tree System to włoska firma, która opracowała i opatentowała rewolucyjny system montażu naziemnych konstrukcji fotowoltaicznych. Działa on na zasadzie korzeni drzew – zakotwicza się w ziemi, gwarantując wysoki stopień wytrzymałości. Firma posiada własne studio projektowe, które stale pracuje nad ulepszaniem produktów i generowaniem nowych rozwiązań usprawniających montaż. Do tej pory na całym świecie zbudowano ponad 400 instalacji fotowoltaicznych z wykorzystaniem konstrukcji Tree System.

Gotowość na ekstremalne wyzwania

Dostępne w ofercie AS Energy konstrukcje naziemne Tree System, dzięki swojej wysokiej wydajności i niezawodności działania, cieszą się uznaniem w wielu krajach na całym świecie. Sprawdzają się nawet w ekstremalnych warunkach gruntowych oraz na wymagającym ukształtowaniu terenu. Z powodzeniem zamontujemy je więc na:

  • podłożu kamienistym (obecność głazów, kamieni, skał nie ogranicza możliwości zastosowania systemu. W przypadku twardych skał może być wymagane wstępne nawiercenie przed zainstalowaniem kołków),
  • miękkiej glebie, podłożu piaszczystym i terenach pustynnych,
  • asfalcie (bez konieczności usuwania warstw asfaltu, co ogranicza koszty),
  • składowisku odpadów oraz obszarach, w których głębokość montażu jest ograniczona (przy użyciu czterech kołków do montażu ram na ziemi, osiągniemy wymaganą głębokość lepiej niż w przypadku standardowego systemu wbijanych pali).
  • stromych zboczach (konstrukcje sprawdzą się nawet przy nachyleniach sięgających 40°-45°),
  • wiatach garażowych.

Konstrukcje naziemne Tree System Szybki i prosty montaż

Montaż odbywa się często bez potrzeby prac fundamentowych i bez użycia ciężkiego sprzętu (wystarczy młot elektropneumatyczny). Tym samym konstrukcje z powodzeniem zainstalujemy w miejscach, do których transport tego typu urządzeń byłby utrudniony lub niemożliwy. Podczas gdy tradycyjne śruby i pale opierają się na tarciu gruntu, fundament Tree System tworzy silniejszy opór, ponieważ ciężar gleby przytrzymuje kotwicę.

Wysoka jakość konstrukcji została potwierdzona certyfikatami dotyczącymi obliczeń konstrukcyjnych, systemów fundamentowych, użytych materiałów i ochrony powierzchni. Pełne oferta konstrukcji AS Energy jest dostępna tutaj.