AS Energy, jako wiodący dystrybutor marek fotowoltaicznych, sukcesywnie poszerza swoją ofertę o kolejnych, uznanych producentów. Tym razem do portfolio firm współpracujących z marką dołączyła firma VOITAS – zajmująca się dostarczaniem innowacyjnych rozwiązań inżynieryjnych oraz produkcją ładowarek do samochodów elektrycznych.  

 

VOITAS Engineering – z pasji do nowych technologii

 

Marka VOITAS Engineering powstała w 2017 roku, w Poznaniu. Od początku funkcjonowania firma specjalizuje się w projektowaniu i rozwijaniu instalacji elektrycznych w pojazdach – świadcząc swoje usługi dla dostawców oraz usługodawców. Obecnie marka – od 2019 roku – funkcjonuje także na rynku niemieckim.  Inżynierowie VOITAS Engineering specjalizują się zarówno w świadczeniu usług z obszaru projektowania systemów sieci pokładowej samochodów, ale także m.in. optymalizacji procesów, consultingu oraz zarządzania projektami. Przede wszystkim jednak marka produkuje innowacyjne rozwiązania w obszarze elektromobilności, które wspierają rozwój rynku czystej energii. Oferta VOITAS Engineering to technologie przyszłości – nowoczesne systemy elektroniczne i elektryczne, implementowane w pojazdach mechanicznych. Jednym z kluczowych produktów marki są ładowarki do samochodów elektrycznych.

 

Ładowarki do samochodów elektrycznych od VOITAS

 

AS Energy, jako oficjalny dystrybutor marki VOITAS, wzbogacił swoją ofertę o innowacyjne ładowarki do samochodów elektrycznych – VOITAS Wallbox. Pozwalają one na wygodne zasilanie pojazdu energią elektryczną z sieci dystrybucji, ale przede wszystkim z instalacji fotowoltaicznej. VOITAS Wallbox posiada szereg praktycznych funkcji – to m.in. szybkie ładowanie z mocą 11 kW, które w ekspresowym tempie zasila pojazd. To także funkcja RFID służąca autoryzacji ładowania dla wielu użytkowników. Ładowarka do samochodów elektrycznych marki VOITAS oferuje również wygodny przewód o długości 5 lub 8 metrów oraz praktyczną opcję zwijania. Dzięki temu możesz wygodnie ładować nią dowolnie zlokalizowany pojazd. Urządzenie posiada także poziom ochrony IP54, który pozwala na swobodne użytkowanie jej na zewnątrz – bez obaw o warunki pogodowe. Dodatkowo producent zapewnia możliwość wygodnego, zdalnego sterowania produktem, za pośrednictwem aplikacji mobilnej VOITAS. Co istotne – VOITAS Wallbox współpracuje z każdym, dostępnym na rynku, systemem fotowoltaicznym. Urządzenie w przypadku ładowania samochodu z instalacji PV wymaga jednak dodatkowego akcesorium – VOITAS Smart Meter, czyli licznika energii elektrycznej. Umożliwia on zasilanie pojazdu w różnych trybach – przede wszystkim jednak pozwala na ładowanie go nadwyżką energii słonecznej, wyprodukowanej przez fotowoltaikę. Samą ładowarkę można zamontować wygodnie na każdej betonowej ścianie – musi ona jednak posiadać min. 3 cm głębokości kotwienia. Ładowarka do samochodów elektrycznych od VOITAS umożliwia również zasilanie każdego pojazdu elektrycznego lub hybrydowego plug-in – jedyny warunkiem jest dostosowanie modelu do złącza typu 2.

 

Ładowarki do samochodów elektrycznych w ofercie AS Energy

 

Marka AS Energy sukcesywnie rozbudowuje swoją ofertę nie tylko o urządzenia dla fotowoltaiki, ale także o komponenty wspierające rozwój rynku zielonej energii. Kolejnym tego rodzaju produktem są właśnie ładowarki VOITAS Wallbox, które ułatwiają korzystanie z samochodów elektrycznych i popularyzują ideę czystych źródeł energii. Urządzenia dostępne są w ramach wysyłki z magazynu zewnętrznego i współpracują z oferowanymi przez firmę AS Energy komponentami do instalacji PV. W najbliższym czasie dystrybutor planuje także szkolenie z zakresu obsługi urządzeń marki VOITAS, które odbędzie się w siedzibie AS Energy. O dokładnym terminie spotkania poinformujemy już wkrótce – zapraszamy również do kontaktu w sprawie zapisów.

 

Już dziś masz pytania odnośnie ładowarek do samochodów elektrycznych marki VOITAS? Skontaktuj się z nami: biuro@asenergy.pl lub +48 32 440 98 62 – chętnie wyjaśnimy wszystkie wątpliwe kwestie.