Magazyny energii to coraz częstsza inwestycja uzupełniająca instalację PV. Nic dziwnego – baterie fotowoltaiczne pozwalają na swobodne przechowywanie nadwyżek energii i wykorzystywanie ich w momencie zwiększonego zapotrzebowania. To także możliwość optymalizacji kosztów poprzez przechowywanie prądu w magazynie w momencie spadku jego giełdowych cen. Coraz częściej więc już na etapie zakupu komponentów do instalacji PV szukamy także kompatybilnego z nią magazynu energii. Chcesz zainwestować w nowoczesne rozwiązanie, które pozwoli Ci bezpiecznie przechowywać energię solarną i inteligentnie nią zarządzać? Poznaj system LUNA2000 od Huawei.

 

Magazyn magazynowi nie równy

 

Akumulator PV to ważny element systemu fotowoltaicznego – wybierając go warto więc zwrócić uwagę na kilka kwestii, które wpłyną na poziom zadowolenia z finalnego użytkowania urządzenia. Przede wszystkim należy przeanalizować czynniki, które wpływają na jego dopasowanie do potrzeb instalacji PV, jak chociażby pojemność i moc. Muszą być one dostosowane do ilości energii, którą mają przechowywać, a co za tym idzie także do mocy instalacji, z której korzysta prosument. Wybierając magazyn energii należy również zwrócić uwagę na efektywność urządzenia – będzie ona wpływała wprost na wydajność całej fotowoltaiki. To nie wszystko – magazyn PV to inwestycja długofalowa, warto więc postawić na produkt od cenionego i sprawdzonego producenta. Dlaczego to tak istotne? W tym wypadku marka przekłada się wprost na możliwość skorzystania z serwisu i wsparcia technicznego producenta. Zwykle jego renoma oznacza również dłuższy okres gwarancyjny, który w przypadku kosztownych i zaplanowanych na wiele lat inwestycji jest szczególnie ważny. Zwróć uwagę także na to czy wybrany przez Ciebie magazyn PV posiada wymagane certyfikaty, potwierdzające spełnianie przez niego odpowiednich norm. Szukasz magazynu energii, który spełnia wszystkie wskazane kryteria, a dodatkowo umożliwia inteligentne i wygodne zarządzanie przechowywanymi zasobami? Poznaj system LUNA2000 od marki Huawei.

 

LUNA2000 – czym jest magazyn od Huawei?

 

LUNA2000 to inteligentny system magazynowania energii od firmy Huawei, który słynie ze swojej niezawodności oraz wyjątkowej funkcjonalności. W skład rozwiązania wchodzi moduł sterujący oraz moduł magazynu energii, zapewniający zintegrowaną optymalizację energii. Służą one do przechowywania wyprodukowanego prądu oraz elastycznego zarządzania nim. W ramach dostępnych w systemie rozwiązań zakupić można magazyny energii: LUNA2000-5-S0, LUNA2000-10-S0 oraz LUNA2000-15-S0 o użytecznej pojemności modułu kolejno: 5kWh, 10kWh i 15kWh.  Co istotne system ten daje opcję powiększania magazynu energii od minimalnego poziomu 5kWh pojemności do nawet 30kWh, korzystając z możliwości rozszerzenia baterii. Dzięki temu LUNA2000 sprawdzi się zarówno w przypadku domowych instalacji PV, jak i większych, firmowych, rozbudowywanych sukcesywnie w oparciu o rosnące zapotrzebowanie na zieloną energię. Niezwykle ważną cechą produktów z systemu LUNA2000 jest także ich budowa – bazująca na ogniwach litowo-żelazowo-fosforanowych. Zapewnia ona znacznie wyższe bezpieczeństwo oraz wieloletnią, wysoką wydajność urządzenia.

 

LUNA2000 – czym wyróżnia się na tle konkurencji?

 

LUNA2000 to zaawansowany technologicznie system marki Huawei, który prócz swojej niezawodności i bezpieczeństwa działania oferuje także wiele praktycznych funkcjonalności, przekładających się na finalną wygodę użytkowania. Jedną z nich jest chociażby możliwość zoptymalizowania zużycia energii na poziomie pakietu. Akumulator PV daje możliwość uzyskania 100% głębokości rozładowania DoD, co oznacza… jeszcze więcej dostępnej energii z magazynu.  Kluczowym wyróżnikiem urządzenia jest jednak elastyczność całego systemu. Pozwala on na swobodne zwiększanie pojemności magazynu od 5 kWh do nawet 30 kWh poprzez skalowaną rozbudowę o kolejne moduły. Dzięki temu w momencie osiągnięcia większego zapotrzebowania na zieloną energię oraz rozszerzenia instalacji PV nie musimy rezygnować z dotychczasowego magazynu – wystarczy, że zdecydujemy się na jego rozbudowę. Pozwoli nam to znacząco zaoszczędzić, eliminując konieczność kupowania wszystkich elementów od nowa. LUNA2000 to także szereg korzystnych funkcjonalności dla instalatorów PV, wśród których znaleźć można chociażby wygodny i łatwy montaż, stosunkowo niską wagę – moduł sterujący to zaledwie 12 kg!, oraz szybkie uruchomienie. Ostatnia kwestia wynika z faktu iż system jest automatycznie wykrywany w aplikacji, co znacząco przyspiesza i skraca proces jego konfiguracji. Dodatkowo rozwiązanie jest bardzo intuicyjne i wygodne w obsłudze, co zapewnia komfort jego użytkowania na etapie eksploatacji. Niezaprzeczalną korzyścią wynikającą z wyboru systemu od Huawei jest także jego szeroka kompatybilność. Urządzenie może współpracować zarówno z falownikiem jednofazowym, jak i trójfazowym, co pozwala na zastosowanie go w bardzo wielu projektach. Równocześnie ułatwia to dobór komponentów do montowanej instalacji i eliminuje ryzyko pomyłek.

 

Jesteś zainteresowany magazynem energii LUNA2000 od Huawei? Skontaktuj się z naszymi ekspertami mailowo: doradca@asenergy.pl lub zadzwoń: +48 662 355 281 – przygotujemy dla Ciebie dedykowaną ofertę!