ikona systemy montazowe pv

NaziemneDachowe K2 Konstrukcje fotowoltaiczne

Konstrukcje naziemne

JEDNOPODPOROWE I DWUPODPOROWE

Jeśli nie masz możliwości montażu komponentów fotowoltaicznych na dachu budynku, możesz zastosować panele fotowoltaiczne na gruncie poprzez palowanie. W ten sposób efektywnie wykorzystasz dostępną przestrzeń oraz uzyskasz łatwiejszy dostęp do instalacji. Nasze systemy są odpowiednie dla wszystkich znanych klas gleb – zapewniamy bezpieczne kotwiczenia nawet na wymagającym podłożu. Posiadamy konstrukcje fotowoltaiczne jednopodporowe w układzie pionowym oraz konstrukcje dwupodporowe w układzie poziomym.

TREE SYSTEMS

Tree System to włoska firma, która od 2010 roku dostarcza rewolucyjne urządzenia kotwiące do paneli fotowoltaicznych, znaków drogowych, ogrodzeń i elementów małej architektury. Opracowała i opatentowała innowacyjny system montażu w podłożu, który działa na zasadzie korzeni drzew – zakotwicza się w ziemi, gwarantując wysoki stopień wytrzymałości. Firma posiada własne studio projektowe, które nieustannie ulepsza produkty i znajduje nowe rozwiązania usprawniające montaż. Do tej pory na całym świecie zbudowano ponad 400 instalacji fotowoltaicznych z wykorzystaniem konstrukcji Tree System.

Konstrukcje dachowe

OFICJALNY DYSTRYBUTOR K2 W POLSCE

K2 od 2004 roku opracowuje pionierskie i wysoce funkcjonalne konstrukcje fotowoltaiczne do montażu instalacji fotowoltaicznych na całym świecie. Wszystkie konstrukcje pod panele fotowoltaiczne projektuje we własnym dziale rozwoju produktu, w którym optymalizuje i dostosowuje je do stale zmieniającego się rynku. Tak efektywne działania są możliwe dzięki wieloletniemu, międzynarodowemu doświadczeniu i świetnej znajomości branży. Firma stworzyła darmowe narzędzie internetowe K2 Base, dzięki któremu każdy może zaplanować profesjonalną instalację PV.

Dlaczego warto wybrać system montażowy K2?

BEZPIECZEŃSTWO
KONSTRUKCJI

INNOWACYJNOŚĆ

DOŚWIADCZENIE

SZYBKOŚĆ INSTALACJI

JAKOŚĆ

NARZĘDZIE
PROJEKTOWE

Narzędzie projektowe
K2 base

Od teraz możesz wygodnie tworzyć plany dla swoich projektów przy użyciu zdjęć satelitarnych i środków wspomagania graficznego. Bezpłatne projektowe narzędzie producenta, w którym sprawdzisz poprawność zastosowanego systemu, dokonasz obliczeń wytrzymałościowych według PN-EN oraz otrzymasz listę materiałową do zamówienia.

Konstrukcje fotowoltaiczne

Stabilność paneli fotowoltaicznych zależy od odpowiedniego dopasowania konstrukcji, dlatego w AS Energy wykorzystujemy do montażu paneli wysoce funkcjonalne rozwiązania systemowe. Konstrukcje pod panele fotowoltaiczne, dostępne w naszej ofercie, umożliwiają wygodną instalację modułów na dachach (zarówno płaskich, jak i skośnych), o różnych typach powierzchni, m.in. wykończonej dachówkami, blachą falistą, blachą trapezową, bitumem czy betonem.

Planując farmę fotowoltaiczną często odpowiednim kierunkiem staje się fotowoltaika naziemna, w której stosuje się montaż paneli na gruncie. Oferujemy panele fotowoltaiczne na gruncie przeznaczone do realizacji takich projektów. Nasze systemy są odpowiednie dla wszystkich znanych klas gleb – zapewniamy bezpieczne kotwiczenia nawet na wymagającym podłożu.

Oferujemy konstrukcje pod panele fotowoltaiczne stanowiące kompletny system przeznaczony do montażu części, w tym uchwyty, śruby, szyny, klemy i haki.

Masz problem ze skompletowaniem odpowiednich elementów dla Twojej inwestycji?
Zgłoś się do nas, a pomożemy Ci dobrać najodpowiedniejszy zestaw.

Konstrukcje fotowoltaiczne naziemne oraz na dachy skośne i płaskie

Wybierając konstrukcję fotowoltaiczną należy zwrócić uwagę na szereg czynników. Zły projekt instalacji ograniczy zyski, a nawet może spowodować katastrofę budowlaną – zawalenie się dachu czy zerwanie instalacji przez mocny wiatr. Z tego względu konieczne jest uwzględnienie w projekcie nośności dachu (przewidując zalegający na nim śnieg), jego kąt nachylenia (płaski czy skośny) oraz rodzaj pokrycia (np. dachówka lub blachodachówka). W zależności od powierzchni, na której mają być umieszczone panele PV, stosuje się różne konstrukcje fotowoltaiczne.

W przypadku paneli fotowoltaicznych na powierzchni gruntu stosowane są konstrukcje wsporcze tzw. jedno- i dwunożne. Elementy te osadzane są w gruncie przy pomocy kafara lub na fundamencie betonowym.

System montażu dla dachów płaskich

System montażowy bez balastu

Konstrukcja wsporcza mocowana jest do powierzchni dachu bez obciążeń

System obciążony blokami z betonu

W tym przypadku wsporniki dla paneli fotowoltaicznych są dodatkowo obciążone betonowymi blokami

Montaż do dachu betonowego

Konstrukcja przymocowana jest na ramach ze stali do dachu i opiera się na słupkach, które również są przytwierdzone do dachu

System montażu na konsoli

Panele PV mocuje się na specjalnej konsoli wykonanej z tworzywa sztucznego

System montażu dla dachów skośnych

Pokrycie blachodachówką

Konstrukcja może być oparta na aluminiowej szynie montażowej 25 lub 50 mm. Konstrukcję mocuje się do krokwi za pomocą śruby dwugwintowej. Użycie śrub pozwala na łatwą i szybką regulację wysokości konstrukcji. Pozwala to też na precyzyjne wypoziomowanie

Pokrycie dachówką ceramiczną 

Konstrukcję mocuje się do krokwi, ale nie za pomocą śrub, tylko za pomocą specjalnych, regulowanych uchwytów. Uchwyty pozwalają na regulację wysokości konstrukcji i jej wypoziomowanie

Pokrycie blachą trapezową

W tym systemie wykorzystuje się specjalną szynę, która jest układana na trzech garbach blachy. Za pomocą blachowkrętów przytwierdza się szynę. Pozostaje montaż paneli za pomocą klem.

Rodzaje konstrukcji fotowoltaicznych

W zależności od materiału, z którego wykonana jest konstrukcja wsporcza, wyróżnia się ich trzy rodzaje:

  • konstrukcje fotowoltaiczne w całości wykonane z metali nierdzewnych (stali nierdzewnej i aluminium);
  • konstrukcje fotowoltaiczne mieszane ze stali ocynkowanej ogniowo i aluminium oraz połączeń ze stali nierdzewnej;
  • konstrukcje fotowoltaiczne w pełni wykonane ze stali ocynkowanej ogniowo.

Oprócz tych trzech głównych rodzajów, dostępne są także konstrukcje ze stali kwasoodpornej, stali galwanizowanej czy z aluminium ekstrudowanego. Najbardziej atrakcyjne cenowo są konstrukcje pod panele fotowoltaiczne wykonane w całości ze stali ocynkowanej, natomiast do najdroższych należą konstrukcje wsporcze wyprodukowane całkowicie z aluminium.